RAPORT

Pogarda

Mróz, ciepło, silny wiatr: Prognoza pogody na piątek i sobotę

Na południu miejscami do 16 stopni ciepła (fot. pixabay/armennano)
Na południu miejscami do 16 stopni ciepła (fot. pixabay/armennano)

Najnowsze

Popularne

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest pod wpływem niżu przemieszczającego się nad północne Niemcy. Jesteśmy w powietrzu polarnym morskim: bardzo ciepłym na południu i chłodnym na północy kraju. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 979 hPa i będzie spadać.

W czwartek zamiecie śnieżne i… nawet 11 stopni. Gdzie będzie najcieplej?

W czwartek na północy większe przejaśnienia, lokalnie nawet na rozpogodzenia i dzień bez opadów - powiedziała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska....

zobacz więcej

W piątek zachmurzenie duże, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i małe. Na południu i w centrum opady deszczu, w centrum i na północnym wschodzie lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź, a na północy deszczu ze śniegiem i śniegu.


W Tatrach także możliwy słaby śnieg lub deszcz ze śniegiem. Na południu możliwe burze. Od -1 st. na Suwalszczyźnie do około 6 w centrum i od 7 do 13 st. na południu. Gdzieniegdzie na Śląsku i w Małopolsce temperatura może wzrosnąć do 16 st.


Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych, tylko na wybrzeżu i Pomorzu wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h i na Przedgórzu Sudeckim nad ranem oraz w Karpatach do 75 km/h.


W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, w centrum i na północy lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na północy kraju oraz w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Od -3 st. na Pomorzu, około 2 w centrum do 6 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych, tylko nad morzem i Pomorzu północno-wschodni.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, na południowym wschodzie także deszczu. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm na południu kraju. Od 0 st. na Pomorzu i w Kotlinie Jeleniogórskiej do 5 w Małopolsce i 8 na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu, Pomorzu i południu kraju dość silny, w całym kraju porywisty, północno-zachodni i zachodni.

To była ekstremalnie ciepła zima. I jest już za nami

We wtorek kończy się meteorologiczna zima, zatem już w środę początek meteorologicznej wiosny. W ocenie synoptyków mijający sezon zimowy był...

zobacz więcej

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże i okresami słabe opady deszczu, rano możliwe opady deszczu ze śniegiem. Do 8 st. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, z kierunków południowych.


W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami słabe opady deszczu. Do 5 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy.


W sobotę w stolicy zachmurzenie duże, wieczorem z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu przechodzące po południu w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Do 6 st. przed południem, później spadek temperatury do około 0 st. C wieczorem. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej