RAPORT

Pogarda

Atak na Jana Pawła II. Kim są Kieli i Samul, którzy kierują przekazem TVN?

Michał Samul i Katarzyna Kieli – najważniejsze osoby w TVN (fot. PAP/Marcin Obara)
Michał Samul i Katarzyna Kieli – najważniejsze osoby w TVN (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Trwa akcja wymierzona w św. Jana Pawła II. Za przekazem TVN stoją dwie postaci – Katarzyna Kieli i Michał Samul. Kim są osoby, które kreują narrację stacji?

Czy Trzaskowski bywał na imprezach u Kieli? Ratusz nie chciał odpowiedzieć

W liście otwartym pracownicy TVN napisali, że szefowa Discovery EMEA Katarzyna Kieli organizowała w swoim domu imprezy, na których bywał m.in....

zobacz więcej

W poniedziałek stacja TVN24 wyemitowała reportaż, sugerując, że Jan Paweł II, jeszcze zanim został papieżem, wiedział o pedofilii w Kościele. 


– Inicjatorzy – prowadzonej metodami esbeckimi – akcji niszczącej pamięć o św. Janie Pawle II mają bardziej rozbudowane cele: dyskredytowanie autorytetów mających olbrzymi wpływ na trwanie pewnego systemu wartości w cywilizacji europejskiej. Cywilizacji, którą Jan Paweł II określał cywilizacją życia, cywilizacją miłości – ocenił w rozmowie z portalem tvp.info prof. Jan Żaryn.


Kto rządzi w TVN?


Od czasu kiedy stacja została kupiona przez koncern Discovery władzę sprawuje Katarzyna Kieli. W czerwcu 2022 r. po fuzji Discovery z Warner Bros objęła stanowisko CEO TVN.


O Kieli było głośno po liście otwartym pracowników TVN, którzy napisali, że szefowa Discovery EMEA organizowała w swoim domu imprezy, na których bywał m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Portal tvp.info poprosił stołeczny ratusz o komentarz w tej sprawie. Warszawski magistrat odpowiedzi udzielić nie chciał. Urzędnicy Rafała Trzaskowskiego uznali, że nasze zapytanie „nie posiada przymiotu informacji publicznej i nie podlega udostępnieniu w trybie i na zasadach określonych w ustawie o dostępie do informacji publicznej”.


Z kolei w styczniu 2021 r., gdy okazało się, że Katarzyna Kieli poza kolejnością przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19, jej pracownicy w TVN milczeli w tej sprawie. Stawianie się ponad innych, w tym medyków nie było tematem dla stacji, reklamującej się sloganem „Twoim prawem jest wiedzieć”.


„Kasia Kieli, wierząc, że uda się zataić fakt o szczepieniu jej i jej męża przeciwko COVID-19, nie ujawniła tych informacji. Gdyby nie dociekliwość innych mediów, zapewne udałoby się to utrzymać w tajemnicy” – piszą autorzy listu. Piszą też, że „ po wycieszeniu »afery szczepionkowej«, która trwała dwa tygodnie, Kasia Kieli wróciła do Polski wypoczęta i gotowa do przyjęcia drugiej dawki szczepionki” – pisali w liście otwartym oburzeni pracownicy stacji

TVN tłumaczy się ze swoich pasków grozy: Nie naruszają zasad obiektywności

Gdy po kolejnych wygranych wyborach PiS zaproponowało zmiany w prawie, pozwalające rozwiązać kryzys związany z rozpolitykowaniem części sędziów i...

zobacz więcej

Michał Samul jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. 21 grudnia 2019 r. przejął funkcję redaktora naczelnego TVN24 i „Faktów” oraz szefa Pionu Informacji TVN od Adama Pieczyńskiego. Samul przez lata był jego zastępcą. 


Samul przez lata zajmował ważne stanowiska w stacji, także wtedy, gdy w TVN wybuchła afera mobbingowa. Sprawę nagłośnił były operator stacji Kamil Różalski. 


W styczniu 2023 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie rozpoczęła postępowanie przygotowawcze przeciwko TVN. 


Przypomnijmy, na początku lutego 2021 r. Kamil Różalski wytoczył stacji TVN (z którą był związany przez 23 lata) proces, oskarżając ją publicznie o szereg patologii. Mężczyzna wystąpił do sądu pracy z pozwem, alarmując, że w spółce doszło do poważnego naruszenia praw pracowniczych, a zatrudnieni musieli – pod presją zwierzchników – przechodzić z etatów na umowy cywilnoprawne. 


Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej