RAPORT

Pogarda

Sejm przyjął uchwałę w w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II

Jak podkreślono, jest to „próba skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści” (fot. PAP/Rafał Guz)
Jak podkreślono, jest to „próba skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści” (fot. PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież – św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii – głosi uchwała przyjęta w czwartek przez Sejm. Za uchwałą głosowało 271 posłów, 43 przeciw było, od głosu wstrzymało się 4 posłów. Podczas głosowania nad uchwałą 125 posłów Koalicji Obywatelskiej wyciągnęło z czytników elektronicznych karty potwierdzające ich obecność w sali.

Jak tajne służby próbowały rozgryźć Jana Pawła II [WYWIAD]

SB podsuwała kard. Wojtyle nieprawdziwe informacje, żeby sprawdzić jego odporność na kłamstwa; nagrywała jego głos, żeby sprawdzić, czy się...

zobacz więcej

„Jego słowa i czyny demonstrowały i budziły miłość do ojczyzny, wspierając czynnie naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległego bytu państwowego. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież- św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii” – napisano w uchwale.


Jak podkreślono, jest to „próba skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści”. „»Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. Jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski« – głosi uchwała Sejmu ustanawiająca rok 2020 Rokiem Jana Pawła II przyjęta zaledwie cztery lata temu niemal jednogłośnie, ponad politycznymi podziałami” – wskazano.


„Myśli zawarte w Jego nauczaniu pozostają ważnymi wskazówkami w zakresie kształtowania życia społecznego. »Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm«; te słowa Papieża Polaka, wypowiedziane w gmachu Sejmu w roku 1999, stają się współcześnie niestety coraz bardziej aktualne” – zaznaczono w uchwale.

Kto pierwszy zapomniał, niech rzuci kamień. Jan Paweł II i jego pokolenie

Było ciemno. Siedzieliśmy z bratem przy stole, na którym stała paląca się świeca. Prosta, długa, biała. Ostatnio coraz częściej wyłączali prąd. Nie...

zobacz więcej

Nieobecność posłów KO


Podczas głosowania nad uchwałą ok. 125 posłów Koalicji Obywatelskiej wyciągnęło z czytników elektronicznych karty potwierdzające ich obecność w sali.


„Wyjątkowe tchórzostwo Platformy w głosowaniu nad uchwałą w sprawie dobrego imienia św. Jana Pawła II – wyciągnęli karty z czytników i udają, że ich nie ma. Nie chcą poprzeć, ale brak odwagi, by zagłosować przeciw. Warto odnotować chwalebny wyjątek” – napisał na Twitterze poseł PiS Radosław Fogiel.


Jak wyjaśnia portal niezależna.pl, „głosowanie nad uchwałą w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II odbyło się o 17:34:49. Nieco ponad minutę później, wszyscy z nieobecnych polityków Koalicji Obywatelskiej pojawili się znów na swoich miejscach. Dowodem na to jest zapis głosowania nad kolejnym punktem – projektem uchwały w sprawie upamiętnienia błogosławionego Wincentego Kadłubka w 800. rocznicę śmierci. Udział wzięło w nim już 115 posłów KO.”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej