RAPORT

Pogarda

Oscary 2023. Gospodarz gali zdradził, co zrobi tym, którzy spróbują go uderzyć na scenie

 Jimmy Kimmel (fot. Matt Sayles/ABC/Getty)
Jimmy Kimmel (fot. Matt Sayles/ABC/Getty)

Najnowsze

Popularne

Ubiegłoroczna ceremonia wręczenia Oscarów upłynęła w cieniu skandalu wywołanego przez Willa Smitha, który w reakcji na dowcip na temat swojej żony wtargnął na scenę i spoliczkował Chrisa Rocka. Jimmy Kimmel, który będzie prowadził galę w tym roku, postanowił ostrzec tych, którzy w podobny sposób zareagują na jego żarty. „Jeśli zrobi to ktoś mniejszy ode mnie, spuszczę mu nieziemski łomot” – stwierdził komik.

Skandal na gali Oscarów. Will Smith uderzył prowadzącego!

Tego w historii Oscarów jeszcze nie było. Will Smith wszedł na scenę, by spoliczkować komika Chrisa Rocka, który chwilę wcześniej żartował z...

zobacz więcej

Niepisaną tradycją Oscarów, chętnie kultywowaną w ostatnich latach, jest wyśmiewanie przez gospodarza wydarzenia znanych postaci branży filmowej. Choć wydawać by się mogło, że nawet co bardziej złośliwe docinki prowadzących nikogo już specjalnie nie szokują, w zeszłym roku przekonaliśmy się, że nie każdy potrafi zachować w takiej sytuacji zimną krew.


Gdy Chris Rock zakpił z żony Willa Smitha, ten niewiele myśląc wtargnął na scenę i wymierzył komikowi siarczysty policzek. 

 

Zachowanie hollywoodzkiego gwiazdora spotkało się z falą krytyki. Mimo że część odbiorców stanęła po stronie krewkiego aktora, chwaląc go za rycerską obronę małżonki, większość obserwatorów oceniła jego reakcję jako zdecydowanie zbyt ostrą.


Podobnego zdania są zresztą organizatorzy ceremonii, dlatego Smith otrzymał 10-letni zakaz wstępu na galę rozdania tych prestiżowych nagród. „Top Gun: Maverick” może odpaść z walki o Oscary. Finansował go rosyjski oligarcha

W nocy z 12 na 13 marca rozdane zostaną Oscary. Jednym z kandydatów do tych nagród jest jeden z hitów ubiegłego roku – „Top Gun: Maverick”. Teraz...

zobacz więcej

W opublikowanym później oświadczeniu oznajmił, iż dobrowolnie zrzekł się członkostwa w Hollywoodzkiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej.


„Zdradziłem zaufanie Akademii. Pozbawiłem innych nominowanych i zwycięzców możliwości świętowania i bycia uhonorowanym za ich niezwykłą pracę. Jestem załamany” – stwierdził. 

 

W tym roku oscarową galę poprowadzi znany amerykański komik Jimmy Kimmel. W najnowszym wywiadzie postanowił on ostrzec tych, którzy na jego żarty zareagują tak, jak Smith zareagował na dowcip Rocka.


Zapytany przez „The Hollywood Reporter” o to, co zrobi w takiej sytuacji, zapowiedział stanowczą reakcję. „Cóż, najpierw zmierzę go wzrokiem. Jeśli zrobi to ktoś mniejszy ode mnie, spuszczę mu nieziemski łomot. Jeśli natomiast będzie to Dwayne Johnson, zacznę uciekać”, wyznał. 

 

Kimmel zdradził przy okazji, że podczas gali skomentuje ubiegłoroczny skandal.


Wiele zostało już na ten temat powiedziane, więc na pewno nie poświęcę temu incydentowi całego monologu. Ale pominięcie go byłoby absurdalne” – zaznaczył komik.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej