RAPORT

Pogarda

Włoski autokar na A4 uderzył w ciężarówkę przewożącą materiały wybuchowe

Zderzenie się pojazdów (fot. Inspekcja Transportu Drogowego)
Zderzenie się pojazdów (fot. Inspekcja Transportu Drogowego)

Najnowsze

Popularne

Kierowca włoskiego autokaru z 80 pasażerami na pokładzie uderzył 3 marca w tył ciężarówki przewożącej materiały wybuchowe na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej – poinformował we wtorek Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Nie odnotowano poszkodowanych. Kierowca był pod wpływem alkoholu.

Wstrzymano przewóz samochodów z Wielkiej Brytanii na Litwę

Podlascy inspektorzy podczas kontroli litewskiej ciężarówki 28 lutego na DK8 w Suchowoli stwierdzili kilka naruszeń prawa. Zestawem przewożono...

zobacz więcej

Dwupiętrowy włoski autobus turystyczny na A4 wjechał prawym przodem w tył naczepy ciężarowej z przewożonym ładunkiem materiałów wybuchowych. Oba pojazdy poruszały się w tym samym kierunku z podobną prędkością i nikomu nic się nie stało – przekazał GITD.

 

Na miejsce zdarzenia przyjechali inspektorzy transportu drogowego. Podczas kontroli okazało się, że kierowca autokaru miał ponad 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Funkcjonariusze ITD zabezpieczyli dane z tachografu autobusu i przekazali je policjantom. Ze wstępnych informacji wynika, że nie naruszono norm czasu jazdy, przerw ani odpoczynków, a kierowca w momencie zdarzenia pracował od nieco ponad 2 godzin.

 

Czytaj także: Pęknięte tarcze hamulcowe. Naczepa z ładunkiem wycofana z ruchu

 

Policjanci zatrzymali kierującego autokarem w celu przeprowadzenia dalszych czynności. Jak poinformował GITD w komunikacie, „pasażerowie przesiedli się do podstawionego autokaru zastępczego, którym kontynuowali podróż”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej