RAPORT

Pogarda

Śladami wikingów. Dwaj Norwegowie znów chcieli łupić na Pomorzu?

 Poszukiwani byli zaskoczeni, jeden z nich był agresywny – opisuje reakcję Norwegów policja (fot. Spencer Weiner/Los Angeles Times via Getty Images)
Poszukiwani byli zaskoczeni, jeden z nich był agresywny – opisuje reakcję Norwegów policja (fot. Spencer Weiner/Los Angeles Times via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali dwóch niebezpiecznych Norwegów podejrzanych o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Wnioskował o to norweski wymiar sprawiedliwości, prosząc polską policję o pomoc w zatrzymaniu mężczyzn poszukiwanych na podstawie nakazów aresztowania.

Szef wywiadu wojskowego Ukrainy dla TVP Info: Rosja ma zasoby najdalej do 2025 r. [WIDEO]

Jest na celowniku rosyjskich służb od lat; o jego akcjach wojskowych na okupowanym Krymie krążą legendy. W „O co chodzi” wywiad z Kyryło Budanowem,...

zobacz więcej

– Według przekazanych informacji istniało prawdopodobieństwo, że mogą oni ukrywać się na terenie województwa pomorskiego. Poszukiwani mężczyźni mieli być niebezpieczni, uzbrojeni i poszukiwani za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. W przeszłości byli również notowani m.in. za przestępstwa narkotykowe – poinformowała podkom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku 

  

Niczego się nie spodziewali 

 

Wyjaśniła, że 31- i 32-letni obywatele Norwegii podejrzani byli o pobicie mężczyzny, które spowodowało u niego ciężkie obrażenia ciała. 

  

– Kryminalni już w dwie godziny po zdobyciu informacji o ich pobycie na terytorium Polski zlokalizowali ich w jednym z gdańskich hoteli. Poszukiwani byli zaskoczeni, jeden z nich był agresywny, próbował nie dopuścić do swojego zatrzymania. Policjanci zmuszeni byli do użycia siły, aby obezwładnić i zatrzymać poszukiwanego – relacjonuje podkom. Kamińska

  

Mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Policjanci zabezpieczyli procesowo również samochód, którym przyjechali. – W miniony czwartek policjanci obu mężczyzn doprowadzili do prokuratury. Decyzją Sądu Okręgowego w Gdańsku obywatele Norwegii zostali tymczasowo aresztowani. W areszcie pozostaną do czasu przekazania ich norweskim organom ścigania – informuje policjantka. 

 

Zobacz także: Sprawa Iwony Wieczorek. Jest decyzja sądu ws. kolegi zaginionej 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej