RAPORT

Pogarda

Nieudany start japońskiej rakiety. Trzeba było ją zniszczyć

Rakieta H3 z satelitą na pokładzie została zniszczona na sygnał z Ziemi (fot. PAP/EPA/JIJI PRESS)
Rakieta H3 z satelitą na pokładzie została zniszczona na sygnał z Ziemi (fot. PAP/EPA/JIJI PRESS)

Najnowsze

Popularne

Rakieta H3 z satelitą na pokładzie została we wtorek zniszczona na sygnał z Ziemi po tym, jak nie odpalił silnik jej drugiego członu – poinformowała Japońska Agencja Kosmiczna (JAXA).

Kolejna misja załogowa SpaceX. Na pokładzie Rosjanin i obywatel ZEA

Rakieta Falcon 9 firmy SpaceX wystartowała w czwartek z centrum NASA na Florydzie w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). W kapsule...

zobacz więcej

Mierząca 57 m wysokości rakieta, która wystartowała z kosmodromu Tanageshima, miała wynieść na orbitę okołoziemską satelitę ALOS-3 przeznaczonego do obserwacji meteorologicznych.


Według agencji JAXA satelita był także wyposażony w eksperymentalny przyrząd do wykrywania północnokoreańskich prób rakietowych.


Części z drukarki 3D


Zasilana nowym, prostszym i tańszym silnikiem, który zawiera części drukowane w 3D, rakieta H3 została zaprojektowana w celu umieszczania na orbicie satelitów rządowych i komercyjnych. Ma również dostarczać zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną.


W ramach pogłębiającej się współpracy Japonii i USA w kosmosie rakieta ma także docelowo przewozić ładunki i ludzi na księżycową stację kosmiczną Gateway, którą NASA zamierza zbudować w ramach programu powrotu na Księżyc.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej