RAPORT

Pogarda

Wtorek pod znakiem opadów i wiatru. Kiedy ocieplenie? [PROGNOZA]

Prognoza pogody na wtorek 7 marca (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Prognoza pogody na wtorek 7 marca (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

We wtorek spodziewane jest zachmurzenie duże z rozpogodzeniami oraz opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Pomorzu prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie do 5 cm. Dzień będzie także wietrzny. Na ocieplenie będziemy musieli poczekać do soboty.

Śnieg, mgła i błoto pośniegowe. Ostrzeżenia dla kierowców

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed opadami śniegu, błotem pośniegowym oraz mgłą, które mogą utrudniać jazdę.

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą nadal dominować będą układy niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi, jedynie część Półwyspu Iberyjskiego znajdzie się w zasięgu słabego klina wyżowego.


Polska będzie stopniowo dostawać się pod wpływ głębokiego niżu wolno przemieszczającego się znad Danii nad południową Szwecję. Od rana z zachodu na wschód przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Od południowego zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie, stopniowo wypierając powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w nocy nieznacznie wzrośnie, w dzień zacznie szybko spadać.


We wtorek zachmurzenie będzie na ogół duże i postępujące z zachodu na wschód. Wystąpią też opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Na Pomorzu prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie do 5 cm. Temperatura maksymalna od 1 do 3 stopni Celsjusza na północy i w dolinach karpackich do 7 stopni na Dolnym Śląsku.


IMGW: w górach zawieje i zamiecie śnieżne


Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy i północnym zachodzie wzrastający do silnego w porywach do 60 km/godz., a nad morzem do 75 km/godz. Wiatr będzie południowo-zachodni i południowy. W górach jego porywy mogą osiągnąć do 90 km/godz., tam będą zawieje i zamiecie śnieżne.


We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami, zwłaszcza pod wieczór, słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 5 stopni. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/godz., południowy i południowo-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 986 hPa i będzie spadać.Synoptyk IMGW Kamil Walczak wskazał, że w najbliższych dniach przez Polskę będą przemieszczały się kolejne układy niżowe z frontami atmosferycznymi. – Wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Temperatura na ogół będzie wynosiła od około 0 stopni na północy do 6-7 stopni na południu – ocenił.


Zgodnie z prognozami, w sobotę się ociepli. Na południowym zachodzie temperatura może wzrosnąć do 13 stopni.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej