RAPORT

Pogarda

Najpiękniejsze plaże świata. Sprawdź, dokąd się wybrać

Eagle Beach na Arubie zajęła druga pozycję w rankingu (fot. MEGA / The Mega Agency / Forum)
Eagle Beach na Arubie zajęła druga pozycję w rankingu (fot. MEGA / The Mega Agency / Forum)

Najnowsze

Popularne

Każdego roku platforma TripAdvisor zbiera rekomendacje swoich użytkowników, na podstawie których przygotowuje zestawienie najciekawszych kierunków turystycznych, atrakcji i polecanych hoteli. W tym roku turyści mogli także liczyć na cykliczne zestawienie 25 plaż, które warto odwiedzić w tym roku. Triumfatorką okazała się brazylijska plaża Baia do Sancho; to nie pierwsze jej zwycięstwo w walce o miano najpiękniejszej.

Czy ryby nas słyszą? O komunikacji między „milczącymi” zwierzętami

Dźwięki – choć wydają się nas otaczać – w istocie powstają w naszym mózgu, podobnie jak obrazy. Stymulacje, które do tego prowadzą, są fizycznej...

zobacz więcej

Ten brazylijski zakątek od lat wymieniany jest w rankingu TripAdvisor. Rok temu plaża Baia do Sancho zajęła siódme miejsce, w 2021 r. znalazła się na trzeciej pozycji, aby w tym roku zatriumfować.


Nie będzie to jednak jej pierwsze zwycięstwo. Na szczycie znalazła się już w 2015 r. i 2020 r.


To jedna z plaż głównej wyspy archipelagu Fernando de Noronha. Otoczona porośniętymi zielenią, skalistymi zboczami i skąpana w krystalicznych wodach Oceanu Atlantyckiego, niewielka Baia do Sancho zachwyca nie tylko amatorów nurkowania. Położona na terenie parku narodowego urzeka także niezwykłym bogactwem flory i fauny.


Piasek – złoty czy wulkaniczny?


Na podium obok Baia do Sancho uplasowały się też położona na zachodnim wybrzeżu wyspy Aruba plaża Eagle Beach i australijska Cable Beach. Poszukiwaczy nietypowych zakątków może zainteresować plaża Reynisfjara, położona w islandzkim mieście Vik. To miejsce wyróżnia czarny, wulkaniczny piasek i ciekawe formacje skalne. Śmiało można powiedzieć, że zyskuje ono na uroku, gdy słońce schowa się za burzowymi chmurami tworząc niezwykle klimatyczną, iście filmową scenerię.


Czytaj także: Tę wyspę na Wielkich Jeziorach można kupić za niewielkie pieniądze


Pierwszą piątkę zestawienia zamyka karaibska plaża Grace Bay, która wyprzedziła portugalską plażę Praia da Falesia, Radhanagar Beach będącą ozdobą indyjskiej wyspy Havelock i Spiaggia dei Conigli czyli Plażę Królików na włoskiej wyspie Lampedusa. Tuż za nimi uplasowały się także kubańska Varadero Beach i plaża Ka'anapali położona na wyspie Maui na Hawajach.


Poza pierwszą dziesiątką TripAdvisor wymienia kolejno następujące plaże: Siesta na Florydzie, Driftwood na wyspie Jekyll położonej u wybrzeży stanu Georgia, plażę Manly w Sydney, Seven Mile na Jamajce, hiszpańską La Concha, balijską Kelingking, Playa de Muro na Majorce, Playa Manuel Antonio na Kostaryce i plażę Ipanema położoną w Rio de Janeiro.

Zestawienie 25 najpiękniejszych plaż na świecie zamykają: Nungwi w Tanzanii, Falassarna na Krecie, cypryjska plaża Nissi, Playa Norte położona na meksykańskiej wyspie Isla Mujeres, ozdoba wyspy Saint Thomas – plaża Magens Bay i Balos na Krecie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej