RAPORT

Pogarda

Wielki koncert na Wembley dla Ukrainy. Zagrają m.in. Adele i The Rolling Stones

Adele, The Rolling Stones (fot. Victor Chavez/Getty Images; David Wolff-Patrick/Redferns)
Adele, The Rolling Stones (fot. Victor Chavez/Getty Images; David Wolff-Patrick/Redferns)

Najnowsze

Popularne

W czerwcu na londyńskim stadionie Wembley odbędzie się charytatywny koncert na rzecz Ukrainy, która od przeszło roku walczy z rosyjskim najeźdźcą. Transmitowane na całym świecie wydarzenie ma na celu zebranie funduszy dla ofiar wojny oraz „wywarcie presji na Władimira Putina”. Zagraniczne media donoszą, że w gronie zaproszonych wykonawców znaleźli się m.in. Pink, The Rolling Stones, Adele, U2 i The Killers.

Kiedy przełom w wojnie z Rosją? Szef ukraińskiego wywiadu: Teraz mamy remis

Wiosna 2023 r., a konkretnie okres między kwietniem i końcem wiosny będzie przełomowym momentem naszej wojny z Rosją; dojdzie wtedy do decydujących...

zobacz więcej

Ponad rok temu światem wstrząsnęła informacja o wybuchu wojny w Ukrainie. W reakcji na brutalny atak Rosji na międzynarodowa społeczność natychmiast włączyła się w rozmaite akcje pomocowe. Na całym świecie zorganizowane są zbiórki pieniędzy na zaopatrzenie w żywność i inne artykuły pierwszej potrzeby.


Jak ujawnił w styczniu Andrij Jermak, szef kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji śmierć poniosło ponad 9 tys. cywilów.

 

 „Rozpacz, strach, przemoc, ucieczka, zniszczenia, przesiedlenia, utrata domu, bliskich, przyjaciół, szkoły, poczucia bezpieczeństwa, nadziei. Wojna w Ukrainie trwa już rok. Odebrała dzieciom wszystko, co znały. Pomóż, zanim będzie za późno” – apeluje o przekazanie darowizny na ten cel UNICEF. 

 

W niesienie pomocy ofiarom wojny zaangażowały się również znane postaci ze świata show-biznesu. Rok temu Ashton Kutcher i jego żona Mila Kunis zainicjowali zbiórkę, w ramach której udało im się zebrać ponad 30 mln dolarów. Sama gwiazdorska para przekazała zaś na ten cel 3 mln.


W wielu krajach organizowane są także charytatywne koncerty wspierające ukraińskich uchodźców. 

Wielki koncert Putina i wielka ściema. Ujawnili, jak próbowano oszukać świat [WIDEO]

Po tym, jak Władimir Putin ogłosił aneksję kolejnych terenów Ukrainy do Rosji, w centrum Moskwy zorganizowano wielki koncert. Teraz wyszło na jaw,...

zobacz więcej

Kolejne tego typu wydarzenie odbędzie się już 24 czerwca na londyńskim stadionie Wembley. W transmitowanym na żywo koncercie „Lviv Aid” udział wziąć mają największe gwiazdy estrady.


Jak ujawnia informator „The Sun”, zaproszenie do udziału otrzymali m.in. Pink, The Rolling Stones, U2, Adele, Paul McCartney, Noel Gallagher i The Killers. 

 

„To będzie wielkie wydarzenie” 

 

 „To będzie wielkie wydarzenie. Organizatorzy mieli to w planach od dłuższego czasu, ale dopiero niedawno udało się zarezerwować datę na Wembley. Dla artystów, takich jak Bono z U2, którzy od początku inwazji na Ukrainę głośno wyrażali swoje poglądy, będzie to doskonała okazja ku temu, by dalej nagłaśniać dramatyczną sytuację mieszkańców tego kraju. Inicjatywa na tak wielką skalę może wywrzeć presję na Władimira Putina, pokazać mu siłę międzynarodowej solidarności” – zdradza źródło pisma.

 

Informator gazety podkreśla, że ze względu na odbywający się w tym samym terminie festiwal Glastonbury, niektórych popularnych artystów nie uda się pozyskać. Na tej słynnej imprezie mają wystąpić m.in. Elton John, Arctic Monkeys i Guns N' Roses.


Część wpływów z tegorocznej edycja wydarzenia trafi do organizacji humanitarnej Oxfam, a także do WaterAid i Greenpeace. Pieniędze ze sprzedaży biletów trafią też na konta organizacji niosących pomoc ofiarom niedawnego trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej