RAPORT

Pogarda

Śnieg, mgła i błoto pośniegowe. Ostrzeżenia dla kierowców

Ostrzeżenia dla kierowców (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Ostrzeżenia dla kierowców (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Najnowsze

Popularne

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed opadami śniegu, błotem pośniegowym oraz mgłą, które mogą utrudniać jazdę.

Na Bałtyku sztorm, w części kraju wichura. IMGW wydał ostrzeżenia

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na Bałtyku wydał w sobotę IMGW. W strefie brzegowej, w środkowej części wiatr może wiać z siłą do 9...

zobacz więcej

GDDKiA przekazała w poniedziałek rano, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 793 pojazdy do zimowego utrzymania. 


Dyrekcja poinformowała, że opady śniegu występują na terenie województwa małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, opolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. 


Błoto pośniegowe może utrudniać jazdę w woj. małopolskim na DK 28 (odc. Nowy Sącz – gr. woj. podkarpackiego), DK 87 (odc. Nowy Sącz – gr. państwa), DK 75 (odc. Nowy Sącz – Tylicz), DK 7 (odc. Głogoczów – Rabka-Zdrój), woj. warmińsko-mazurskim na DK 57 (odc. Szczytno – Dźwierzuty), DK 12 (odc. Gózd – Florianów), w woj. podkarpackim na DK 19 (odc. Rzeszów – Miejsce Piastowe) oraz w woj. dolnośląskim na DK 30 (odc. Lubań - Zgorzelec) i centralnej części województwa lubuskiego. 

 

Mgła i temperatura  

 

Dodatkowo drogowcy ostrzegają przed mgłą, która występuje na Mazowszu. 


GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. 


W poniedziałek na północy kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, w pozostałej części kraju na ogół duże. Miejscami, głównie w centrum i na zachodzie, słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Pod wieczór na południowym zachodzie i południu kraju także opady deszczu. 


Temperatura maksymalna od -1 st. C na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 65 km/h, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej