RAPORT

Pogarda

Na Bałtyku sztorm, w części kraju wichura. IMGW wydał ostrzeżenia

Na Bałtyku trwa sztorm (fot.  PAP/Marcin Bielecki)
Na Bałtyku trwa sztorm (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na Bałtyku wydał w sobotę IMGW. W strefie brzegowej, w środkowej części wiatr może wiać z siłą do 9 stopni w skali Beauforta. Służby meteorologiczne wydały też ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Jeszcze nie wiosna. Nadchodzą opady śniegu. Prognoza na weekend

Do Polski napływa chłodny front atmosferyczny, który wraz z ochłodzeniem przyniesie opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

zobacz więcej

Jak powiedziała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska, dziś silniej powieje na północy kraju, a na północnym wchodzie może prószyć śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3-4 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 2-3 st. nad morzem.


Woj. pomorskie


IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w sobotę dla powiatów gdańskiego, lęborskiego, nowodworskiego, puckiego, słupskiego, wejherowskiego, kartuskiego, malborskiego, starogardzkiego, sztumskiego i tczewskiego, a także dla Gdańska i Gdyni, A3ert będzie obowiązywało do godz. 17 w sobotę.


„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, lokalnie do około 40 km/h, w porywach około 75 km/h, lokalnie do 85 km/h, z północnego zachodu” – podali synoptycy IMGW.


Woj. warmińsko-mazurskie


Służby meteorologiczne wydały ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla północnych i wschodnich powiatów woj. warmińsko-mazurskiego. Również tutaj wiatr w porywach wiatr może osiągać 75 km na godz.


Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bartoszyckiego, ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego. Silny wiatr może tez wystąpić w powiatach leżących nad Zalewem Wiślanym: braniewskim i elbląskim.


W sobotę od rana w warmińsko-mazurskim przelotnie pada śnieg, śnieg z deszczem i krupa śnieżna. Jest chłodno, temperatura oscyluje wokół zera.


Woj. podlaskie


W województwie podlaskim ostrzeżenie przed wiatrem o prędkości w porywach do 75 km/h wydano dla wszystkich powiatów. Ostrzeżenia obowiązują do późnego popołudnia i wieczoru.


Mieszkańcy są ostrzegani za pomocą komunikatów w aplikacji Regionalny System Ostrzegania, które opublikował Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej