RAPORT

Pogarda

Nie żyje Tom Sizemore. Aktor znany z „Szeregowca Ryana” miał 61 lat

Tom Sizemore zadebiutował w branży filmowej pod koniec lat 80. (fot. Tibrina Hobson/WireImage)
Tom Sizemore zadebiutował w branży filmowej pod koniec lat 80. (fot. Tibrina Hobson/WireImage)

Najnowsze

Popularne

W wieku 61 lat zmarł amerykański aktor Tom Sizemore, znany z ról m.in. w filmach „Szeregowiec Ryan” i „Gorączka – podały w piątek czasu lokalnego amerykańskie media, powołując się na menadżera aktora, Charlesa Lago.

Raquel Welch nie żyje. Legenda Hollywood miała 82 lata

W wieku 82 lat zmarła w środę „po krótkiej chorobie” amerykańska aktorka Raquel Welch, znana m.in. z filmu „Trzej muszkieterowie” z 1973 roku -...

zobacz więcej

„Byli przy nim brat Paul oraz dwaj synowie, bliźniacy Jayden i Jagger” – poinformował Charles Lago.


18 lutego Sizemore zasłabł w swoim domu w Los Angeles i został przewieziony do pobliskiego szpitala. Lekarze odkryli wówczas, że doznał pęknięcia tętniaka mózgu.


Od tamtej pory aktor przebywał w śpiączce na oddziale intensywnej terapii. Jak ujawnił w poniedziałek jego menadżer, prognozy specjalistów były wyjątkowo pesymistyczne.


„Lekarze poinformowali jego bliskich, że nie ma już nadziei i zalecili podjęcie decyzji o zakończeniu życia” – wyjaśnił w oświadczeniu Charles Lago.


Sizemore zadebiutował w branży filmowej pod koniec lat 80. Po ukończeniu studiów grywał głównie w lokalnych teatrach. Później przyszła pora na występy na dużym ekranie - w samym 1989 roku zagrał niewielkie role w „Urodzonym 4 lipca”, „Przykrej niespodziance” oraz „Osadzonym”.


Kolejne lata przyniosły mu kolejne role w takich głośnych produkcjach, jak „Urodzeni mordercy”, „Gorączka” czy „Wróg publiczny”.


Najważniejszą pozycją w aktorskim dorobku Sizemore'a pozostaje jednak rola sierżanta Mike'a Horvatha w kultowym dramacie wojennym „Szeregowiec Ryan” w reżyserii Stevena Spielberga.


Znany był z gwałtownego usposobienia i licznych konfliktów z prawem. Policja zatrzymywała go m.in. za przemoc domową i nielegalne posiadanie narkotyków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej