RAPORT

Pogarda

Czy Donald Tusk spełnił jakąś obietnicę wyborczą? Sprawdź naszą sondę

Najnowsze

Popularne

Portal tvp.info zapytał warszawiaków o Donalda Tuska i jego obietnice wyborcze. Z odpowiedzi wynika, że niektórzy pytani kojarzą lidera PO z podniesieniem wieku emerytalnego i brakiem rewaloryzacji rent i emerytur. – Mnie zawiódł przede wszystkim tym, że zabrał środki z OFE – powiedziała jedna z rozmówczyń portalu.

Tusk do działaczy KOD: Wiem ile energii i serca włożyliście, żeby Polska była lepsza

Poznałem działaczy i działaczki Komitetu Obrony Demokracji. Serdecznie was pozdrawiam, bo wiem ile energii serca włożyliście w to, żeby Polska była...

zobacz więcej

W środę pytaliśmy warszawiaków o to, czy zapamiętali, jakąś obietnicę wyborczą spełnioną przez Donalda Tuska w czasie, gdy był szefem rządu.  


– A to mnie pan zaskoczył. Mnie przede wszystkim zawiódł tym, że zabrał środki z OFE. To było dla mnie najważniejsze, a chodziło o znaczące kwoty – dodała rozmówczyni. 


„Likwidowano firmy”


– Ja Tuskowi nie wierzę w nic. Jak oni rządzili przez osiem lat, to ludziom wszystko zabierali. Nic od siebie nie dali, a podwyżka goniła podwyżkę. Likwidowano firmy, a ludzie trafiali na bruk. I on teraz będzie opowiadał, że coś zrobi? Przecież za podniesienie wieku emerytalnego dostał od Niemców stołek w Brukseli – odparł jeden z pytanych mężczyzn. 


– Pamiętam, że za Tuska dostawałam po 6 zł, po 10 zł (rewaloryzacji) emerytury. Dzisiaj odbierałam emeryturę i dostałam o 200 zł więcej – dodała inna rozmówczyni naszego portalu.

Kolejna wpadka PO. Kłopotliwa fotka

Donald Tusk zapowiedział w poniedziałek preferencyjne warunki kredytów mieszkaniowych. Jak się okazało, reklamując słowa Tuska PO wykorzystała w...

zobacz więcej

Z kolei inna z naszych rozmówczyń, jako jedną ze spełnionych obietnic Donalda Tuska wymieniła... wejście Polski do Unii Europejskiej. 


„Pieniędzy nie ma i nie będzie”


Spytaliśmy także o najnowszą propozycję lidera PO. Podczas wizyty w Pabianicach były premier zapowiedział wprowadzenie nieoprocentowanych kredytów mieszkaniowych dla osób do 45. roku życia. 


– A skąd on na to weźmie pieniądze? Pamiętamy, co mówił jego minister, że pieniędzy nie ma i nie będzie. Później okazało się, że pieniądze jednak są – brzmiała jedna z odpowiedzi. 


– Donald Tusk obiecuje, ale nic nie robi. Teraz pokazuje się z młodymi. Widziałam w telewizji, ile to naobiecywał. Ja mu nie wierzę. Przecież oni zablokowali nam fundusze z Unii Europejskiej. Jak tak w ogóle można – oburzyła się jedna z rozmówczyń naszego portalu.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej