RAPORT

Pogarda

Problemy na planie serialowego prequelu „Diuny”. Odszedł reżyser i odtwórczyni głównej roli

Shirley Henderson (fot. Wiktor Szymanowicz/Future Publishing via Getty Images)
Shirley Henderson (fot. Wiktor Szymanowicz/Future Publishing via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Pod koniec listopada ubiegłego roku ruszyła produkcja realizowanego przez platformę HBO Max serialu, który ma być prequelem „Diuny” Denisa Villeneuve'a. Pierwsze dwa odcinki „Dune: The Sisterhood” („Diuna: Zgromadzenie Żeńskie”) miał wyreżyserować twórca „Czarnobyla” Johan Renck. Tak się nie stanie – z powodu różnic w wizji artystycznej Renck pożegnał się z tym projektem. Producenci oprócz reżysera będą też musieli znaleźć zastępstwo dla Shirley Henderson. Grająca jedną z głównych ról aktorka również pożegnała się z serialem.

Reżyser „Diuny” odwdzięczył się Christopherowi Nolanowi za komplementy: Jestem fanem jego filmów

Denis Villeneuve i Christopher Nolan nie ustają w prawieniu sobie miłych słów. Niedawno Nolan chwalił wyreżyserowaną przez Villeneuve'a „Diunę”,...

zobacz więcej

Jak informuje portal Deadline, po rezygnacji Johana Rencka z funkcji reżysera serialu „Dune: The Sisterhood” ruszyły poszukiwania nowego kandydata. W tej sytuacji produkcja serialu została wstrzymana. Przerwa w pracy zostanie wykorzystana również na znalezienie zastępstwa dla Shirley Henderson, która miała się wcielić w postać Tuli Harkonnen, ale właśnie zrezygnowała z tej roli. Nie są to pierwsze zawirowania za kulisami tej produkcji HBO Max. Wcześniej z funkcji showrunnera ustąpiła scenarzystka serialu Diane Ademu-John. 

 

„Ponieważ serial »Dune: The Sisterhood« wszedł we wcześniej zaplanowaną przerwę w produkcji, dokonywane są teraz pewne kreatywne zmiany w celu stworzenia jak najlepszego serialu i pozostania wiernym materiałowi źródłowemu. Johan Renck zakończył pracę nad serialem i zostanie zatrudniony nowy reżyser. Za obopólną zgodą Johan przechodzi do innych projektów. Dodatkowo Shirley Henderson opuściła serial i nie zagra już Tuli Harkonnen” – czytamy w oświadczeniu przesłanym portalowi Deadline przez rzecznika prasowego HBO Max. 

 

Według informacji, do których dotarł portal, zmiana reżysera spowodowana była autorskim podejściem Rencka do tego projektu, które znacznie różniło się od wizji Denisa Villeneuve'a i jego filmu „Diuna”, z którym serial miał być spójny. Nie wiadomo, czy zrealizowany przez niego materiał zostanie wykorzystany. 

Tom Cruise jako Pumba. Kto Timonem?

Jamesa Cordena i Toma Cruise'a już niedługo będzie można zobaczyć w rolach dwóch legendarnych postaci kina animowanego: Timona i Pumby z „Króla...

zobacz więcej

Źródła, na które powołuje się Deadline, przekazują sprzeczne informacje. Jedne potwierdzają słowa rzecznika o wcześniej zaplanowanej przerwie, drugie przekonują, że niezaplanowana przerwa w produkcji potrwa siedem miesięcy, by showrunnerka serialu Alison Schapker miała czas na wprowadzenie stosownych zmian w scenariuszu i nie było konieczności wybierania w pośpiechu nowego reżysera. 

 

Nie wiadomo, czy odejście z produkcji Shirley Henderson ma coś wspólnego z tymi zawirowaniami. Niewykluczone, że takich rezygnacji będzie teraz więcej. Znaczne przesunięcie daty zdjęć sprawia, że realna jest możliwość odejścia kolejnych aktorów z powodu zaplanowanych na później innych zobowiązań zawodowych. 

 

Akcja serialu „Dune: The Sisterhood” rozgrywać się będzie na 10 tys. lat przed wydarzeniami opowiedzianymi w „Diunie”. Jego bohaterkami będą siostry Harkonnen, które walcząc z siłami zagrażającymi przyszłości ludzkości, zakładają legendarny zakon Bene Gesserit. W rolach głównych w serialu wystąpią m.in. Emily Watson, Indira Varma, Sarah-Sofie Boussnina, Shalom Brune Franklin, Faoileann Cunningham, Travis Fimmel oraz Mark Strong.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej