RAPORT

Pogarda

Środa z możliwymi opadami. Uwaga na gołoledź [PROGNOZA]

Rozpoczęła się meteorologiczna wiosna (fot. PAP/Tytus Żmijewski)
Rozpoczęła się meteorologiczna wiosna (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

W środę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu i południowym zachodzie nieco więcej słońca. W północnej połowie kraju i miejscami na wschodzie możliwy będzie słaby deszcz lub mżawka, a także deszcz ze śniegiem i deszcz. Rano i wieczorem spodziewane są opady marznącej mżawki powodującej gołoledź.

To była ekstremalnie ciepła zima. I jest już za nami

We wtorek kończy się meteorologiczna zima, zatem już w środę początek meteorologicznej wiosny. W ocenie synoptyków mijający sezon zimowy był...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą dominował będzie rozległy wyż z centrum w rejonie Wysp Owczych, jedynie północny wschód kontynentu oraz basen Morza Śródziemnego znajdą się w zasięgu niżów znad północno-zachodniej Rosji oraz Sardynii z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem klina wyżu, tylko na północnym wschodzie swój wpływ zaznaczy niż znad Rosji. Pozostaniemy w arktycznej masie powietrza.


W środę, pierwszy dzień meteorologicznej wiosny, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rozpogodzenia tylko na południu. Na północy lokalnie możliwy słaby deszcz i mżawka, rano na Mazowszu lokalnie opady marznące i powodujące gołoledź. W północnej połowie kraju początkowo lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.


Temperatura maksymalna 2-3 stopni Celsjusza na wschodzie, około 4-5 stopni w centrum i 6-7 stopni na zachodzie kraju. Chłodniej tylko na obszarach podgórskich, od minus 1 do plus 1 stopnia.Wiatr przeważnie słaby, z kierunków północnych, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie z kierunków wschodnich a w Wielkopolsce zmienny.


W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 4 stopnie. Wiatr słaby, północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadać.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej