RAPORT

Pogarda

Rocznica ataku Rosji na Ukrainę. Premier Morawiecki w Kijowie [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

W pierwszą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie premier Mateusz Morawiecki przybył do Kijowa, gdzie złożył wieniec przy Ścianie Pamięci Poległych. Spotkał się także z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem.

Prezydent: Dla bezpieczeństwa świata Ukraina musi zwyciężyć

Dla bezpieczeństwa Polski, Europy i świata Ukraina musi zwyciężyć. Prezydent Zełenski zapewniał, że Ukraina będzie walczyć do końca. Mija rok i...

zobacz więcej

W nocy z 23 na 24 lutego 2022 r. prezydent Rosji Władimir Putin poinformował o rozpoczęciu „specjalnej operacji militarnej”. Chwilę później wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę.


Piątkową wizytę premiera w Kijowie zapowiedział wcześniej sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski na antenie TVP1. Jak wskazywał, Morawiecki prawdopodobnie weźmie udział w posiedzeniu Rady Najwyższej Ukrainy.


Sobolewski zapowiedział także, że premier udał się do Kijowa z przesłanie wsparcia i przekazania informacji po zakończonej w środę wizycie w Warszawie prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena oraz ustaleń, które zapadły w Polsce po spotkaniu Bidena z prezydentem Zełenskim.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


teraz odtwarzane
Sobolewski: Premier Morawiecki udaje się do Kijowa

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej