RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezes Polskiego LNG odwołany po audycie

img
Prezesa spółki Polskie LNG Zbigniew Rapciak (pierwszy od lewej) został zwolniony po przeprowadzeniu audytu finansowego i zwolnieniu dyrektora finansowego – poinformował minister skarbu Mikołaj Budzanowski (fot.www.polskielng.pl)

– Odwołanie prezesa spółki Polskie LNG Zbigniewa Rapciaka nastąpiło po przeprowadzeniu audytu finansowego i zwolnieniu dyrektora finansowego – poinformował minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Były częściowo nieprawidłowości, stąd ten właśnie audyt finansowy zrealizowany przez spółkę matkę, właściciela Polskiego LNG, jaką jest spółka Gaz-System – powiedział minister. Budzanowski nie sprecyzował, o jakie nieprawidłowości chodziło. Odesłał w tej sprawie do rady nadzorczej Gaz-Systemu.

Podkreślił, że rada nadzorcza Polskiego LNG zdecydowała o zakończeniu współpracy z prezesem Rapciakiem po przeprowadzeniu audytu finansowego i po wcześniejszym odwołaniu dyrektora finansowego. – Są dwie osoby, które nadzorują ten projekt już od ponad czterech lat i bardzo kompetentnie będą go realizowały aż do końca – zapewnił.

Gaz-System, informując w środę o odwołaniu Rapciaka podał, że Rada Nadzorcza na podstawie wyników audytu miała zastrzeżenia do prowadzenia spraw spółki, a raport z audytu wykazał niezadowalający poziom przestrzegania procedur oraz kontroli w zakresie wydatkowania środków finansowych.

Zadaniem spółki Polskie LNG S.A. jest budowa i eksploatacja terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu, który stanowi podstawę gazoportu. Powstanie terminalu LNG pozwoli na odbieranie gazu ziemnego – drogą morską – praktycznie z dowolnego kierunku na świecie. Gazoport ma ruszyć w 2014 r. Zbigniew Rapciak był członkiem zarządu Polskiego LNG od kwietnia 2009 r., a od lipca 2009 r. prezesem.

źródło:

Zobacz więcej