RAPORT

Pogarda

Hiszpania zalegalizuje zoofilię? „Ze zwierzęciem wolno, ale pod warunkiem”

Nowe prawo musi zostać jeszcze zaakceptowane przez Senat, ale tam też większość ma lewicowa koalicja (fot. Jesus Hellin/Europa Press via Getty Images; Shutterstock/b-hide the scene)
Nowe prawo musi zostać jeszcze zaakceptowane przez Senat, ale tam też większość ma lewicowa koalicja (fot. Jesus Hellin/Europa Press via Getty Images; Shutterstock/b-hide the scene)

Najnowsze

Popularne

Kongres Deputowanych przegłosował ustawę o dobrostanie zwierząt, rewolucyjną na tle dotychczasowego ustawodawstwa – informuje serwis wPolityce.pl. W nowelizacji zakazano m.in. zabijania myszy czy węży, ale zezwolono na seks ze zwierzęciem. Warunek: czyn „nie spowoduje u kręgowca urazu wymagającego leczenia weterynaryjnego”.

Zoofil nie trafił do więzienia przez błąd sądu. Już skrzywdził kolejne zwierzę

Skazany za znęcanie się nad psami mężczyzna nie trafił do więzienia przez zwłokę pracownika sądu – potwierdza prezes Sądu Rejonowego w Pleszewie...

zobacz więcej

Nowe przepisy zabraniają używania m.in. trutek na szczury – za otrucie gryzonia grozi do dwóch lat więzienia.

 

Więzienie za przejechanie królika, ale nie za zoofilię 

 

„Przejechanie ze skutkiem śmiertelnym królika przechodzącego przez jezdnię zagrożone jest z kolei karą wysokiej grzywny lub 18 miesięcy pozbawienia wolności. Przestępstwem jest także samo instalowanie na oknach szpiczastych odstraszaczy gołębi, bo mogą wyrządzić krzywdę ptakom” – wymienia serwis. 

  

Jak dodano w tekście, „novum ustawodawczym jest zapis mówiący o tym, że nie można współżyć seksualnie ze zwierzęciem, jeśli wspomniany czyn »powoduje u kręgowca uraz wymagający leczenia weterynaryjnego w celu przywrócenia mu zdrowia«”

„Do tej pory w prawie hiszpańskim istniał bezwzględny zakaz zoofilii dotyczący zwierząt domowych, udomowionych lub hodowlanych (poza wyobraźnią ustawodawców leżała możliwość wykorzystywania w ten sposób dzikich zwierząt). Teraz parlamentarzyści w Madrycie postanowili znieść ów bezwzględny zakaz, rozciągając możliwość współżycia seksualnego na wszystkie kręgowce – z wyjątkiem przypadków kończących się urazem zwierzęcia” – wskazał portal.

  

Nie tylko zoofilia. Zmiana płci dla 12-latków 

 

Jak zaznaczono, nowe prawo, by wejść w życie, musi uzyskać jeszcze zgodę Senatu. „Część konserwatystów ma nadzieję, że senatorowie wprowadzą do ustawy stosowne poprawki. Jest to jednak mało prawdopodobne, bo w izbie wyższej parlamentu (podobnie jak w niższej) większość mandatów ma koalicja lewicowo-separatystyczna” – napisano.

„Dzieci mogą mieć relacje seksualne z kim chcą”. Apele o dymisję lewicowej minister

Politycy hiszpańskiej opozycji wezwali w czwartek minister ds. równouprawnienia Irene Montero do podania się do dymisji po jej środowej wypowiedzi...

zobacz więcej

Parlament Hiszpanii zatwierdził też tzw. ustawę o osobach transpłciowych. Umożliwia nawet dzieciom, które ukończyły 12. rok życia, zmianę płci. Za nowelizacją przepisów przygotowaną przez ministerstwo ds. równouprawnienia opowiedziały się obie izby Kortezów Generalnych. 

  

Ziobro: Trzaskowski zarażony 

 

„Lewactwo to zaraza XXI wieku. Hiszpanie pozwolili dzieciom zmieniać płeć na żądanie. Teraz legalizują zoofilię, a za użycie łapki na szczury grozić ma więzienie. U nas lewacki wirus też krąży – zarażony Rafał Trzaskowski chce już zakazywać jeść mięso” – skomentował na Twitterze Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 

 

Lider Solidarnej Polski odniósł się też do raportu o konsumpcji przygotowanego przez organizację działającą na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu C40 Cities. Do inicjatywy należą miasta z całego świata, w tym Warszawa.


W ostatnich dniach część polityków, w tym m.in. PiS oraz Solidarna Polska, zarzucała Trzaskowskiemu poparcie dla zawartych w raporcie propozycji ograniczenia konsumpcji towarów takich jak mięso czy nabiał.

 

Czytaj więcej: Raport C40 szkodzi PO, ale „bliskie otoczenie Donalda Tuska zaciera ręce”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej