RAPORT

Pogarda

Wtorek wietrzny i z opadami. W górach spodziewany śnieg [PROGNOZA]

Wysoko w górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne (fot. Pexels)
Wysoko w górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne (fot. Pexels)

Najnowsze

Popularne

We wtorek będzie pochmurno. Niemal w całym kraju będzie padało, zarówno deszcz, jak i deszcz ze śniegiem. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Na całym obszarze kraju dodatnie temperatury – przekazała dyżurny synoptyk IMGW Anna Woźniak.

Niedziela ciepła, ale z opadami i wietrzna [PROGNOZA]

W niedzielę temperatura w całym kraju będzie utrzymywać się powyżej zera. Jak przekazała Anna Woźniak, synoptyk IMGW-PIB, od północnego zachodu...

zobacz więcej

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Zachodnia i Północna będzie w zasięgu wyżu z centrami w rejonie Alp i nad Skandynawią. Centralna i wschodnia część kontynentu będą pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji. Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu. Związana z nim niżem zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym będzie znajdzie się na południu kraju. Z północy będzie napływać chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.


We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnym deszczem, na wschodzie także przelotny deszcz ze śniegiem, a w Karpatach śnieg. Prognozowana wysokość opadów około 10 mm na południu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm w Tatrach. Temperatura maksymalna od 3 stopnie Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 7 stopni w centrum, do 10-11 stopni na południu.


IMGW: silny wiatr w Sudetach i Tatrach


Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i południowym wschodzie dość silny, w całym kraju porywisty, północno-zachodni. Porywy wiatru od 55 km/godz. na północnym-zachodzie, do 65 km/godz. w centrum i nad morzem, do 70 km/godz. na wschodzie, w Sudetach początkowo do 130 km/godz., w Karpatach do 100 km/godz. i wysoko w Tatrach do 120 km/godz., stopniowo słabnące. Wysoko w górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.


We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/godz., stopniowo słabnący do umiarkowanego, północno-zachodni i zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie rosnąć.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej