RAPORT

Pogarda

Piątek ponury – deszczowy i wietrzny [PROGNOZA]

Najnowsze

Popularne

W piątek zachmurzenie będzie duże z nielicznymi większymi przejaśnieniami. Niemal w całym kraju mieszane opady, a w nocy porywy wiatru osiągną prędkość nawet do 125 km/godz. – przekazał dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski.

Huragan, burze, a nawet tornada – to prognoza na najbliższy weekend

Huragan nad Polską, wiatr nawet do 125 km/h, trąby powietrzne, a także burze. Pogoda w weekend będzie naprawdę niebezpieczna – przestrzega rzecznik...

zobacz więcej

Polska jest w zasięgu słabego klina wyżu znad Atlantyku, którego miejsce zajmuje stopniowo głęboki niż z ośrodkiem nad Skandynawią i Morzem Norweskim.


Z zachodu na wschód nad północnymi dzielnicami kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Napływa dość ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1001 hPa.


W piątek zachmurzenie będzie duże, z nielicznymi większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, początkowo na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach opady śniegu. Od 4 st. na krańcach wschodnich i południowych do 11 na zachodzie – prognozuje IMGW.


IMGW: silny wiatr


W ciągu dnia będzie nasilał się wiatr, zwłaszcza na zachodzie. Wieczorem jego porywy osiągną prędkość do 75 km/godz., a na Wybrzeżu do 85 km/godz. Na pozostałym obszarze wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach do 65 km/godz.

W nocy niemal w całym kraju będzie padał deszcz, a największe opady wystąpią na wschodzie, gdzie suma tych opadów wyniesie 15 mm. Na północnym wschodzie możliwy deszcz ze śniegiem. Od 1 st. na krańcach wschodnich i południowych do 5 na zachodzie.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Późnym wieczorem i w nocy zacznie wzmagać się silny i porywisty wiatr. Najsilniejsze porywy wystąpią w strefie Wybrzeża i tam osiągną prędkość do 125 km/godz.


W głębi kraju porywy będą słabsze do 90 km/godz., ale na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie porywy wiatru osiągną prędkość do 100 km/godz. – Im dalej na południe, tym te porywy będą słabsze, do 70-80 km/godz. – zaznaczył Folwarski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej