RAPORT

Pogarda

PO dokonała prostackiej manipulacji, po czym usunęła nagranie

Najnowsze

Popularne

Wywołali do odpowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, zarzucając mu sympatyzowanie z Putinem i Rosją na podstawie wyrwanego z kontekstu cytatu, a na koniec... skasowali swój spot. Skąd zwrot akcji w działaniach Platformy Obywatelskiej? Partyjni podwładni Donalda Tuska szukając prorosyjskiej wypowiedzi obecnego szefa rządu, znaleźli wypowiedź... w której cytował Donalda Tuska.

Dziennikarz „Gazety” demaskuje teorię spiskową z „Newsweeka”... książką autora opisywanych rewelacji

Teoria o domniemanym fałszowaniu wyborów przez PiS, którą wysnuł „Newsweek”, wywołała burzliwą dyskusję nad dziennikarską rzetelnością pracowników...

zobacz więcej

W poniedziałek w mediach społecznościowych Platforma Obywatelska zamieściła wpis, w którym zapytała Mateusza Morawieckiego, „kim naprawdę jest dla niego Władimir Putin”. Do wpisu dołączony został krótki film. 


W spocie pokazano premiera Morawieckiego mówiącego, że „Polska jest gotowa do odmrażania, poprawiania relacji z rosyjsko-polskich”. Rzecz w tym, że te słowa zostały wyrwane z kontekstu i zmanipulowane. Pochodzą z jednej z konferencji prasowych, w czasie której Morawiecki mówił o prokremlowskiej polityce rządu PO-PSL i cytował słowa Donalda Tuska.


Całe zdanie z wypowiedzi szefa rządu brzmiało: „Donald Tusk był z wizytą u prezydenta Putina i wtedy, równo 15 lat temu, powiedział, że Polska jest gotowa do odmrażania, poprawiania relacji rosyjsko-polskich”. 

 

„Oszustwo godne Platformy” – można przeczytać wśród komentarzy internautów. 


PO strzela sobie w kolano


Spot został szybko usunięty; nie jest już widoczny na stronie Platformy Obywatelskiej: 

Platformę Obywatelską upomniał premier Morawiecki, wzywając na Twitterze: „Hejt STOP. Wyłączcie swoje manipulacje pisane cyrylicą”. Przy okazji zamieścił porównanie zmanipulowanej wypowiedzi z oryginalnym wystąpieniem: 


Europosłanka PO usuwa wpis


Kłamliwy spot w poniedziałek wieczorem promowała jeszcze europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska. We wtorek rano jej wpis także został usunięty. 

Partia Donalda Tuska szukając dowodu na prorosyjską orientację, wybrała cytat lidera i przyznała się tym samym do prorosyjskiej polityki koalicji PO-PSL. Więcej można przeczytać

w naszym raporcie: Prorosyjska era Tuska


Zobacz także: Jak Tusk z Putinem sprzątali Polskę po „rusofobach” Kaczyńskich. Kilkadziesiąt faktów, nagrań i cytatów  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej