RAPORT

Pogarda

Pięć milionów bezdomnych w Syrii

W Syrii od lat panuje tragiczna sytuacja humanitarna (fot. PAP/EPA/STRINGER)
W Syrii od lat panuje tragiczna sytuacja humanitarna (fot. PAP/EPA/STRINGER)

Najnowsze

Popularne

Syria od wielu lat zmaga się z wieloma kryzysami. W kraju panuje chaos, na wysokim poziomie utrzymuje się bezdomność. Tragiczną sytuację mieszkańców bliskowschodniego kraju pogłębiło trzęsienie. Wysoki komisarz ONZ ds. uchodźców poinformował, że w Syrii może być nawet 5,3 mln osób bezdomnych.

Kryzys humanitarny w Syrii. „Ludzie szukają jedzenia w śmietnikach”

W Syrii tragiczne warunki ekonomiczne i exodus młodych pokoleń przeplatają się z katastrofą humanitarną spowodowaną m.in. sankcjami gospodarczymi...

zobacz więcej

Urząd wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych ds. uchodźców (UNHCR) ocenia, że po niedawnym silnym trzęsieniu ziemi w Syrii, bez dachu nad głową może być nawet 5,3 miliona mieszkańców.


– Kraj ogarnięty trwającą od 2011 roku wojną domową, przeżywa kryzys w kryzysie po wstrząsach gospodarczych, pandemii koronawirusa i zimowych burzach w strefie klęski żywiołowej – powiedział przedstawiciel Urzędu w Syrii Sivanka Dhanapala 10 lutego na briefingu wideo.


Według UNHCR, jeszcze przed trzęsieniem ziemi z 6 bm. w Syrii 6,8 mln osób było wewnętrznie przesiedlonych. Dostęp pomocy humanitarnej był utrudniony, a drogi uszkodzone.


Obecnie sytuacja jest bardzo, bardzo trudna – podkreślił pochodzący ze Sri Lanki wysoki urzędnik ONZ.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej