RAPORT

Pogarda

Rumuński dostawczak o prawie 8 ton za ciężki. Inspektorzy wstrzymali jazdę

Pojazd dostawczy za ciężki o prawie 8 ton (fot. Małopolskie ITD)
Pojazd dostawczy za ciężki o prawie 8 ton (fot. Małopolskie ITD)

Najnowsze

Popularne

Małopolski Inspektorat Transportu Drogowego zatrzymał w piątek na DK 94 dostawczaka, który był za ciężki o blisko 8 ton. Przewożono nim artykuły spożywcze. Pojazd należy do rumuńskiego przewoźnika. Inspektorzy wstrzymali jego dalszą jazdę do czasu doprowadzenia tonażu do stanu normatywnego – poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Pijany kierował ciągnikiem z naczepą. Wpadł na ekspresowej „siódemce”

Warmińsko-mazurscy inspektorzy transportu drogowego zatrzymali w czwartek na ekspresowej „siódemce” pijanego kierowcę ciężarówki. Miał blisko 1,7...

zobacz więcej

Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie skierowali w piątek na drodze krajowe nr 94 w Woli Dębińskiej pojazd, należący do rumuńskiego przewoźnika, na inspekcyjne wagi. Okazało się, że samochód dostawczy zamiast maksymalnie 3,5 t – ważył 11,45 t. Przewożono nim artykuły spożywcze.

 

„Przewożonego towaru było na tyle dużo, że dmc przekroczono aż o 7,95 t. Nacisk pierwszej osi na drogę wynosił 3,07 t, a drugiej – 8,38 t” – przekazał GITD.


Kierowca pojazdu dostał mandat karny. Nie mógł też kontynuować jazdy do czasu doprowadzenia pojazdu do optymalnego stanu.

 

Czytaj także: Litewski transport drewna. Inspektorzy zatrzymali przewóz

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej