RAPORT

Pogarda

Rafako rezygnuje z wniosku o ogłoszenie upadłości

Tauron i Rafako ustaliły, że powstrzymają się z dochodzeniem wzajemnych roszczeń do 8 marca (fot. PAP/Zbigniew Meissner)
Tauron i Rafako ustaliły, że powstrzymają się z dochodzeniem wzajemnych roszczeń do 8 marca (fot. PAP/Zbigniew Meissner)

Najnowsze

Popularne

Rafako ogłosiło, że rezygnuje z zamiaru złożenia wniosku o upadłość. Jak podała spółka, powodem są uzgodnienia zawarte z Tauronem o dalszych krokach w sprawie bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III.

Tauron żąda potężnej kary. Chodzi o wady bloku elektrowni Jaworzno

Tauron wezwał spółkę Rafako do zapłaty kar umownych i odszkodowania w związku z wadami bloku 910 MW w Jaworznie na łączną kwotę ponad 1,312 mld zł....

zobacz więcej

Rafako wskazało, że 7 lutego zawarło z Tauronem porozumienie, którego postanowienia obejmują m.in. przedłużenie terminu wymagalności na wykonanie wezwania Taurona do zapłaty w sumie ponad 1,3 mld zł tytułem kar i odszkodowań, zobowiązanie Taurona do czasowego niewystępowania z żadnymi roszczeniami, wyrażenie zamiaru prowadzenia mediacji i wskazanie obszarów i zagadnień dalszych negocjacji.


Rafako, jako główny wykonawca bloku 910 w Jaworznie, i Tauron Wytwarzanie, jako zamawiający, spierają się od wielu miesięcy w związku z problemami w działaniu bloku. Tauron Wytwarzanie wezwała Rafako do zapłaty ponad 1,3 mld zł tytułem kar umownych i odszkodowań za usterki i wady bloku.


Rafako w odpowiedzi zapowiedziało złożenie wniosku o upadłość, a następnie wystąpiło do Taurona z roszczeniami na łączną kwotę ok. 1,4 mld zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej