RAPORT

Pogarda

Rosyjscy propagandyści kreślą plany ataku na... Wielką Brytanię. Chcą „wyzwolić” Irlandię i Szkocję [WIDEO]

Władimir Sołowjow (na górze z lewej) i goście jego propagandowego programu na antenie Rossija 1 (fot. smotrim.ru)
Władimir Sołowjow (na górze z lewej) i goście jego propagandowego programu na antenie Rossija 1 (fot. smotrim.ru)

Najnowsze

Popularne

Na Kremlu z pewnością korki od szampana – jeśli w ostatnim czasie w ogóle miały okazję cokolwiek celebrować – z pewnością ucichły po europejskim tournée Wołodymyra Zełenskiego i jego środowej wizycie w Londynie. Nie ma jednak takich tematów, których nie udźwignie kremlowska propaganda. Tym razem Władimir Sołowjow i „trzódka” jego ekspertów debatowała nad możliwością ataku na... Wielką Brytanię.

„Nazizm to nie antysemityzm”. Propagandyści rozwiązali problem z przeprosinami Putina [WIDEO]

Prezydent Władimir Putin przeprosił za antysemickie wypowiedzi swojego ministra Siergieja Ławrowa – poinformował w czwartek Izrael. Kreml odmawia...

zobacz więcej

Brytyjskie media w czwartek na pierwszy plan wybijają podstawową prośbę, którą Zełenski swoją zagraniczną podróżą chce przekazać światu: Ukraina potrzebuje myśliwców, by odeprzeć spodziewaną rosyjską ofensywę

 

„Niektórzy analitycy obrony obawiają się, że (przekazanie myśliwców) byłoby zbyt daleko posuniętą eskalacją, być może skłaniającą Putina do zastosowania broni jądrowej, której użyciem od dawna grozi. Ale już wcześniej mylili się co do tego niebezpieczeństwa. Nie tak dawno temu mówiono, że Kijów nie powinien mieć obrony przeciwlotniczej, aby nie sprowokować Kremla” – zauważa „Daily Telegraph”. 

 

Zobacz także: Hełm jednego z asów lotnictwa darem Zełenskiego 

 

Sołowjow chce ataku na Wielką Brytanię 

 

Ta groźba najgłośniej wybrzmiewa... w rosyjskiej telewizji. Tam związani z Kremlem propagandyści lubują się w debatowaniu nad możliwością ataku kolejnych państw europejskich, w tym Polskę czy kraje bałtyckie. 

 

Czytaj więcej: Urabianie po rosyjsku. „Eksperci” Rossija1 rozrysowują plany ataku na Polskę i kraje bałtyckie 

 

W ostatnim wydaniu, już w reakcji na wizytę Zełenskiego w Londynie, Władimir Sołowjow z gośćmi dyskutował o tym, co stałoby się, gdyby zachodni partnerzy dostarczyli Ukrainie myśliwce, o które prosi Zełenski. 

 

„Anglia bul, bul” 

 

Przyjęli przy tym dość zaskakujące założenie, że samoloty będą stacjonować na terytorium... Wielkiej Brytanii, co dla Moskwy byłoby rzekomo „legalnym celem” do ataku. 

 

Nie zatrzymali się tylko na tym scenariuszu. Jak stwierdzili, atak na Wielką Brytanię „wyswobodzi” Irlandię i Szkocję, a – podsumował Sołowjow – wyspiarska Anglia „zrobi bul, bul”.  

Zobacz także – Pupil Putina o ataku na Polskę: Wyobrażam sobie wkroczenie do Warszawy 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej