RAPORT

Pogarda

Indyjski rząd prosi o przytulanie krów... zamiast świętowania walentynek

 „Przytulanie krów przyniesie emocjonalne bogactwo” (fot. Shutterstock/Machekhin Evgenii)
„Przytulanie krów przyniesie emocjonalne bogactwo” (fot. Shutterstock/Machekhin Evgenii)

Najnowsze

Popularne

Indyjska rządowa komisja ds. ochrony zwierząt zaapelowała do obywateli, aby zamiast walentynek świętowali w tym roku Dzień Przytulania Krów, promując tym samym hinduskie, a nie zachodnie wartości – poinformował rząd Indii.

Na walentynki możesz w zoo dokuczyć twojemu eks

Z okazji walentynek zoo w San Antonio w Teksasie czwarty rok z rzędu realizuje niezwykłą akcję pod nazwą „Cry Me a Cockroach” („Wypłacz mi...

zobacz więcej

Komisja ds. ochrony zwierząt, cytowana w czwartek przez serwis informacyjny ABC News, argumentuje, że „przytulanie krów przyniesie emocjonalne bogactwo i zwiększy szczęście tak indywidualne, jak i kolektywne”. Pobożni Hindusi, którzy czczą krowy jako święte zwierzęta, uważają, że zachodnie święto jest niezgodne z indyjskimi wartościami. 

 

„Walentynki promują rozwiązłość” 

 

„W ostatnich latach hinduscy twardogłowi robili naloty na sklepy w indyjskich miastach, palili kartki i upominki i przeganiali trzymające się za ręce pary z restauracji i parków, twierdząc, że walentynki promują rozwiązłość” – doniósł amerykański serwis. 

 

Zwykle młodzi mieszkańcy Indii niezależnie od wyznawanej religii organizują przyjęcia z okazji Dnia Świętego Walentego, podobnie jak w przypadku innych świąt. Taki sposób celebracji upowszechnia się od lat 90. i rozpoczęcia procesu liberalizacji ekonomicznej w kraju. 

„Jednak rząd Indii pod przywództwem premiera Narendry Modiego forsuje hinduską politykę, pragnąc dominacji religii zamiast świeckiego państwa” – ocenił ABC News. 

 

Hindusi stanowią prawie 80 proc. populacji Indii, które zamieszkuje 1,4 mld osób; 14 proc. społeczeństwa to muzułmanie, a pozostałe 6 proc. obywateli wyznaje chrześcijaństwo, buddyzm, sikhizm i dżinizm.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej