RAPORT

Pogarda

Polska zamyka duże przejście graniczne z Białorusią

Przejście graniczne w Bobrownikach (fot. Anatol Chomicz / Forum)
Przejście graniczne w Bobrownikach (fot. Anatol Chomicz / Forum)

Najnowsze

Popularne

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zawiesił do odwołania ruch na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach. Decyzja wchodzi w życie w piątek w południe.

Białoruś. Manewry się skończyły, rosyjskie siły powietrzne zostały

Po zakończeniu wspólnych taktycznych ćwiczeń lotniczych z Białorusią Rosja nie wycofała swoich helikopterów i samolotów na stałe lądowiska, co może...

zobacz więcej

Szef MSWiA przekazał w czwartek, że podjął tę decyzję „z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa”. 


Nowe sankcje po skazaniu Poczobuta

 

Dodał, że „z związku z uchwałą Sejmu RP w sprawie Andrzeja Poczobuta polecił podległym mu służbom przygotowanie wniosków o wpisanie na listę sankcyjną kolejnych osób związanych z reżimem Łukaszenki odpowiedzialnych za represje wobec Polaków na Białorusi”. 

 

Sędzia grodzieńskiego sądu obwodowego ogłosił w środę wyrok ośmiu lat więzienia o zaostrzonym rygorze dla działacza mniejszości polskiej i dziennikarza Andrzeja Poczobuta. Poczobut przebywa za kratami od blisko dwóch lat. 

Osobowo-towarowe przejście graniczne Bobrowniki-Bierestowica znajduje się w województwie podlaskim. Z Białegostoku prowadzi do niego droga krajowa nr 65.


Które przejścia graniczne z Białorusią działają?


Jak przekazała rzeczniczka prasowa Straży Granicznej por. Anna Michalska, pozostaje zamknięte przejście w Kuźnicy i w Połowcach na odcinku Podlaskiego Oddziału SG, natomiast na odcinku Nadbużańskiego Oddziału SG ciągle pozostaje zamknięte przejście w Sławatyczach.


– W tej chwili na odcinku granicy z Białorusią działa przejście graniczne w Terespolu, które otwarte jest dla ruchu osobowego oraz przejście Kukuryki-Koroszczyn dla ruchu towarowego. Przejście to jest obsługiwane przez funkcjonariuszy SG w Terespolu. W tej chwili nie ma tam kolejek – powiedziała Michalska.


Czytaj więcej: Osiem lat więzienia dla wroga reżimu Łukaszenki

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej