RAPORT

Pogarda

Cała szkolna drużyna siatkówki zaginęła w Turcji po trzęsieniu ziemi

Z nikim z zaginionych siatkarzy nie ma kontaktu od poniedziałku (fot.  Sercan Kucuksahin/Anadolu Agency via Getty Images; Twitter)
Z nikim z zaginionych siatkarzy nie ma kontaktu od poniedziałku (fot. Sercan Kucuksahin/Anadolu Agency via Getty Images; Twitter)

Najnowsze

Popularne

Prawie 30 członków szkolnej drużyny siatkówki, którzy podróżowali z Cypru do południowej Turcji na kilka dni przed trzęsieniem ziemi, uważa się za zaginionych. Młodzież i ich nauczyciele przebywali w hotelu Isias w centrum miasta Adiyaman, kiedy obszar ten nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera. Do tej pory pochłonęło ono życie ponad 16 tys. osób.

Szczęście to mało powiedziane. Syryjski chłopiec częściowo odkopany pije wodę z zakrętki [WIDEO]

Świat obiegł wzruszający film zamieszczony w środę na Twitterze przez burmistrza Stambułu, na którym widać, jak ratownicy podają częściowo...

zobacz więcej

Młodzi sportowcy pochodzą z nadmorskiego miasta Famagusta w północnej części Cypru, zajętego przez wojska tureckie w 1974 r. Krewni zaginionych powiedzieli, że od poniedziałkowego trzęsienia ziemi nie mieli kontaktu z nikim z nich.


Drużyna siatkówki i jej opiekunowie lecieli na mistrzostwa; zespół składał się w sumie z 28 uczniów i dorosłych. Zatrzymali się w hotelu Isias, który według doniesień się zawalił.


– Nie ma żadnych wiadomości o naszych dzieciach, ktokolwiek, kogo pytaliśmy, mówił nam, że żadne dzieci stamtąd nie wyszły. Ośmiopiętrowy hotel całkowicie się zawalił – mówi matka jednego z poszukiwanych dzieci.


Trzęsienie ziemi w Turcji. Nie ma kontaktu z siatkarzami


Zespoły ratownicze Famagusty przybyły na miejsce, by pomóc w poszukiwaniach, ponieważ władze tureckie przy tym poziomie zniszczeń potrzebują wszelkiej pomocy.


W poniedziałek wieczorem w Turcji ogłoszono siedmiodniową żałobę. Liczba ofiar nadal rośnie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej