RAPORT

Pogarda

Podczas postoju chciała przygotować dziecku mleko. Autobus odjechał

Niezwykła akcja policjantów (fot. Policja)
Niezwykła akcja policjantów (fot. Policja)

Najnowsze

Popularne

Z dość niecodziennej sytuacji pomogli wybrnąć policjanci matce i jej dwóm synom. Podróżująca wraz z dziećmi autokarem kobieta wysiadła podczas postoju, by na stacji paliw przygotować półtorarocznemu maluchowi mleko. Nie zdążyła jednak wrócić na miejsce, gdy nieświadomy tego kierowca odjechał. Na szczęście dzięki policjantom chłopcy szybko znaleźli się ponownie w objęciach mamy – informuje mł. asp. Dominika Bocian z kujawsko-pomorskiej policji .

Trzyletnie dziecko samo na ulicy. Reakcja przechodnia bezcenna

Błąkającą się po ulicy w Górze na Dolnym Śląsku dziewczynkę zauważył jeden z przechodniów. Gdy przekonał się, że nie ma w pobliżu jej rodziców,...

zobacz więcej

– We wtorek dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Toruniu otrzymał niecodzienne zgłoszenie. Zadzwonił kierowca autokaru relacji Kraków–Gdynia, który oznajmił, że chwilę wcześniej w okolicy Kutna miał postój na stacji paliw. Zgłaszający przekazał, że krótko po rozpoczęciu dalszej jazdy został poinformowany, że podróżująca z dwójką nieletnich dzieci pasażerka nie wróciła po przerwie na swoje miejsce, a jej synowie bez opieki znajdują się w pojeździe – przekazała mł. asp. Dominika Bocian.


Jak dodała, kierowca poinformował także, że nie może zawrócić, ponieważ znajduje się na autostradzie A1, zmierza już w kierunku Torunia. Na szczęście matka chłopców pozostawiła na swoim siedzeniu telefon komórkowy i wybierając swój numer ze stacji paliw, skontaktowała się z kierowcą. Następnie kontakt z nią uzyskał dyżurny.


Policja szybka i sprawna


– Kobieta relacjonowała, że pozostawiła półtorarocznego syna pod opieką starszego 11-letniego brata, by wejść na chwilę na stację i przygotować mleko dla malucha podczas przerwy w podróży. Kiedy chciała wrócić do autokaru, ten zdążył już odjechać – przekazała policjantka. Jak wyjaśniła, nie pozostawało nic innego, jak odebrać dzieci z trasy przejazdu i zaopiekować się nimi, by mogły znów trafić pod opiekę mamy.

– Dzielnicowi ze śródmiejskiego komisariatu odebrali chłopców na dworcu autobusowym w Toruniu, gdzie autokar zdążył dojechać. Młodszy, na początku nieco zestresowany, szybko zainteresował się bajkami, które włączyła mu policjantka. Bracia, wspólnie, w bezpiecznych warunkach, oczekiwali na przybycie swojej mamy – zapewniła


W tym samym czasie inni funkcjonariusze pomogli kobiecie dojechać do Torunia. Dzięki szybkiej i sprawnej pomocy chłopcy po krótkim czasie trafili pod opiekę rodzica.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej