RAPORT

Pogarda

Autobus wjechał w przedszkole. Zginęło dwoje dzieci

Autobus komunikacji miejskiej uderzył w przedszkole (fot. CHRISTINNE MUSCHI / Reuters / Forum)
Autobus komunikacji miejskiej uderzył w przedszkole (fot. CHRISTINNE MUSCHI / Reuters / Forum)

Najnowsze

Popularne

Dwoje dzieci zginęło, a sześcioro zostało rannych, gdy w środę autobus komunikacji miejskiej uderzył w przedszkole na przedmieściach Montrealu. Jak poinformowała miejscowa policja, kierowca został zatrzymany.

Wracał pijany z wesela i zabił kobietę. Wyrok na ekspolicjanta

24-letni były policjant, który doprowadził do śmiertelnego wypadku w miejscowości Słupia, został skazany na siedem lat i dwa miesiące więzienia...

zobacz więcej

„Uważamy, że to celowe działanie, ale nie znamy motywu” – powiedział agencji AFP Pierre Brochet, szef policji w Laval na przedmieściach Montrealu, gdzie doszło do tragedii. 

 

51-letni kierowca został zatrzymany krótko po incydencie za „zabójstwo” i „niebezpieczną jazdę”. Do tej pory nie był karany. W spółce transportu miejskiego pracował od 10 lat. 

 

Autobus uderzył we frontową fasadę przedszkola w środę rano czasu lokalnego, gdy rodzice przyprowadzali swoje dzieci. Matka z rocznym dzieckiem i „ważący 150 kg” ojciec utknęli w Tatrach

Ratownicy Horskiej Zachrannej Służby uratowali w Tatrach rodzinę Słowaków, która zdecydowała się wyjść w góry mimo wysokiego zagrożenia lawinowego....

zobacz więcej

Dziecko zginęło na miejscu


„Jedno dziecko zginęło na miejscu, drugie podczas udzielania pomocy. Sześcioro dzieci, które przewieziono do szpitala, nie odniosło obrażeń zagrażających ich życiu” – poinformowała policja. 

 

Według świadków kierowca zachowywał się „chaotycznie”. „Otworzył drzwi. Zdjął całe swoje ubranie. Był zupełnie nagi. Rzuciliśmy się na niego, żeby go zatrzymać” – powiedział Hamdi Ben Chaabane, który pomógł obezwładnić mężczyznę. 

 

Premier Kanady Justin Trudeau, a także premier Quebecu Francois Legault złożyli kondolencje rodzinom ofiar. „Żadne słowa nie ukoją bólu i strachu, jaki odczuwają rodzice, dzieci i pracownicy przedszkola”.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej