RAPORT

Pogarda

Polscy medycy wojskowi są w Turcji. MON: Jeszcze dziś rozpoczną pracę

Wojskowi medycy z Polski są w Turcji (fot. Twitter/@MON_GOV_PL)
Wojskowi medycy z Polski są w Turcji (fot. Twitter/@MON_GOV_PL)

Najnowsze

Popularne

Wojskowi medycy z Polski są w Turcji, gdzie będą udzielać pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi – poinformował w czwartek rano na Twitterze resort obrony narodowej.

Śmiertelne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Rośnie liczba ofiar. Polacy uratowali 10. osobę [WIDEO]

Liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii przekroczyło 8600 osób – podały w środę rano służby...

zobacz więcej

„Wojskowi medycy z Polski są już w Turcji. Jeszcze dziś rozpoczną pracę i będą udzielać pomocy ofiarom trzęsienia ziemi. Na pokładach wojskowych samolotów do Turcji przetransportowany został niezbędny sprzęt medyczny do utworzenia szpitala polowego” – podało ministerstwo we wpisie. 

 

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 wstrząsnęło w poniedziałek wczesnym rankiem obszarem na pograniczu Turcji i Syrii. Kolejne wstrząsy o sile 7,5 stopnia wystąpiły ponownie na tym samym obszarze w południe. Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi według ostatnich danych przekroczyła 15 tys. 

 

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział w środę, że lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni z Wojskowego Szpitala Polowego z Wrocławia udadzą się do Turcji, by nieść pomoc ofiarom trzęsienia ziemi. Jak mówił, są to doświadczeni medycy, którzy uczestniczyli w misjach medycznych m.in. w Lombardii i Chicago podczas pandemii koronawirusa. 


Tuż po trzęsieniu ziemi syryjski reżim zbombardował miasto

Siły reżimu Baszara el-Asada zbombardowały miasto, będące w rękach antyrządowych syryjskich rebeliantów, natychmiast po wystąpieniu trzęsienia...

zobacz więcej

Błaszczak przekazał, że polscy medycy od czwartkowego poranka będą gotowi, żeby rozstawić szpital polowy; jego miejsce zostanie wskazane przez tureckie służby. 

 

Medycy wyruszyli do Turcji w środę po południu. „Wojskowi medycy z Polski są już w drodze do Turcji, gdzie będą udzielać pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi. Na pokładach wojskowych samolotów znajduje się niezbędny sprzęt medyczny. Pomoc ofiarom trzęsienia ziemi to wyraz naszej solidarności” – napisał w środę Błaszczak na Twitterze. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej