RAPORT

Pogarda

Chiny przekażą dotkniętej trzęsieniem ziemi Syrii 30 mln juanów

Na terenach zniszczonych przez trzęsienie pracuje 82-osobowy zespół ratowników z Chin (fot. Juma Mohammad / Zuma Press / Forum)
Na terenach zniszczonych przez trzęsienie pracuje 82-osobowy zespół ratowników z Chin (fot. Juma Mohammad / Zuma Press / Forum)

Najnowsze

Popularne

Chiny przekażą dotkniętej trzęsieniem ziemi Syrii pomoc humanitarną w wysokości 30 mln juanów. To równowartość 4,4 mln dol. amerykańskich. W Turcji pracują też chińscy ratownicy, a na tereny dotknięte trzęsieniem zmierza już druga grupa ratowników z Tajwanu.

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii przekroczyła 17 tys.

Poniedziałkowe trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii pochłonęły już 17 tys. ofiar śmiertelnych. Według oficjalnych danych w Turcji zginęło 14 tys. 14...

zobacz więcej

Rzeczniczka chińskiego MSZ poinformowała, że połowa z sumy 30 mln juanów zostanie przekazana w formie gotówki i najpotrzebniejszych materiałów. Wcześniej Chiny zadeklarowały przekazanie 40 mln juanów pomocy humanitarnej władzom Turcji.


Od środy na terenach zniszczonych przez trzęsienie pracuje 82-osobowy zespół ratowników z Chin. Chińskie media informują, że wyjazd do Turcji planuje też około 50 grup ratowniczych organizacji pozarządowych.


Akcję poszukiwawczo-ratowniczą w Turcji prowadzą też dwie grupy ratowników z Tajwanu, w sumie 130 osób. Tajwańskie media zwracają uwagę, że tureccy ratownicy byli jednymi z pierwszych, którzy dotarli na wyspę po tragicznym trzęsieniu ziemi w 1999 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej