RAPORT

Pogarda

Zełenski ostrzega: Putin zaatakuje kolejne kraje. I ujawnia, jak tego uniknąć

Zełenski: Oficjalnie wszyscy nas popierają, ale odwlekają decyzje (fot. PAP/EPA/JULIEN DE ROSA/POOL)
Zełenski: Oficjalnie wszyscy nas popierają, ale odwlekają decyzje (fot. PAP/EPA/JULIEN DE ROSA/POOL)

Najnowsze

Popularne

Jeśli Władimir Putin wygra wojnę, zaatakuje kolejne kraje – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla francuskiego dziennika „Le Figaro” i niemieckiego tygodnika „Der Spiegel”. W rozmowie z dziennikarzami ukraiński przywódca poruszył kwestie sytuacji na froncie i relacji z sojusznikami. Podzielił się też refleksjami dotyczącymi polityki Zachodu wobec Rosji.

Macron rozmawiał z Zełenskim. Francja dostarczy pojazdy AMX-10 RC

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział w środę w rozmowie telefonicznej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, że Paryż dostarczy...

zobacz więcej

Prezydent Zełenski powiedział „Le Figaro”, że głównym celem trwającej od sześciu miesięcy bitwy o Bachmut jest zatrzymanie rosyjskiego natarcia i zyskanie na czasie.


– Musimy wytrzymać do czasu, aż otrzymamy dostawy broni – stwierdził ukraiński przywódca. Podkreślił, że to Rosja eskaluje konflikt. – Nikt nie może zagwarantować, że Władimir Putin zatrzyma się na Ukrainie i nie zaatakuje innych państw – powiedział Wołodymyr Zełenski.


Zapytany o swoje relacje z władzami Francji i Niemiec, prezydent Ukrainy wyraził zadowolenie, że kraje te w końcu wsparły go pod względem militarnym. Zaznaczył jednak, że słowa niektórych przywódców nie są poparte czynami.

– Oficjalnie wszystkie kraje popierają Ukrainę, ale jednocześnie wszystkie próbują unikać podejmowania decyzji o nowych sankcjach na Rosję i odwlekają dostawy broni – stwierdził szef ukraińskiego państwa.


Przeczytaj też: Zełenski: Musimy zwyciężyć, aby ocalić nasze państwo


Wołodymyr Zełenski skrytykował też politykę Zachodu wobec Rosji przed wojną, twierdząc, że niektóre państwa próbowały „zaspokoić apetyt Rosji kosztem Ukrainy”. – Musicie zmienić wizję – apelował do zachodnich państw ukraiński przywódca.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej