RAPORT

Pogarda

Światowe Dni Młodzieży 2023. Ile osób przyjedzie do Lizbony?

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie (fot. Horacio Villalobos#Corbis/Corbis via Getty Images)
Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie (fot. Horacio Villalobos#Corbis/Corbis via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, które odbędą się od 1 do 6 sierpnia, zapisało się do tej pory w swoich diecezjach na całym świecie ponad 600 tys. osób – ogłosił komitet organizacyjny tego wydarzenia. Portugalski tygodnik „Visão” podał, że do stolicy Portugalii może przybyć nawet 1,5 mln osób.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. „Jesteśmy gotowi przyjąć”

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku już się zaczęły. Portugalczycy czekają na młodych pielgrzymów z całego świata. –...

zobacz więcej

Stołeczny tygodnik wskazał, że w miarę zbliżania się tego zaplanowanego światowego spotkania systematycznie przybywa też wolontariuszy chętnych do pomocy w nim. Według biskupa pomocniczego Lizbony Américo Aguiara, gotowość do bezinteresownego wsparcia wydarzenia zgłosiło już ponad 10 tys. młodych katolików.

 

Z danych komitetu organizacyjnego wynika, że dotychczas zapisało się na tę imprezę i pokryło koszty udziału w niej ponad 20 tys. młodych osób. Patriarchat Lizboński podał, że osoby te pochodzą ze 183 państw świata.

 

Zobacz także: ŚDM 2023 w Lizbonie. Ruszyły zapisy

 

Główne modlitwy ŚDM, w których spodziewany jest udział papieża Franciszka, odbędą się na granicy powiatów Lizbona i Loures w pobliżu rzeki Tag. Od kilku miesięcy trwają tam prace służące przekształceniu miejscowych łąk na obszar parkowy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej