RAPORT

Pogarda

Aż będzie trzaskało. IMGW ostrzega przed 20-stopniowym mrozem

IMGW wydało „żółte alerty” (fot. Shutterstock)
IMGW wydało „żółte alerty” (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem dla pięciu województw. "Żółte alerty" będą obowiązywać w większości powiatów do czwartkowego poranka, a na terenach górskich do soboty.

Padł amerykański rekord zimna. W New Hampshire odczuwalna temperatura spadła do -77 st. C [WIDEO]

Ponad 20 mln ludzi na północnym wschodzie USA w sobotę stoi w obliczu zagrażającego życiu mrozu. Odczuwalna temperatura spadła średnio do około...

zobacz więcej

W środę wieczorem ostrzeżeniami pierwszego stopnia przed silnym mrozem IMGW objął niemal całe województwo świętokrzyskie, część śląskiego i lubelskiego oraz – na całym obszarze – małopolskie i podkarpackie.


„Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -17 do -15, lokalnie możliwy spadek do -20. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h” – brzmi treść ostrzeżenia dla powiatu bieszczadzkiego. Także w innych alertach jest mowa o temperaturach oscylujących w okolicach minus kilkunastu stopni.


Ostrzeżenia IMGW


Większość ostrzeżeń obowiązuje do godzin przedpołudniowych w czwartek, tylko dla rejonów wysokogórskich „żółte alerty” zostały wydane na całych tydzień.


Dla części powiatów jest to kontynuacja ostrzeżeń obowiązujących w ostatnich dniach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej