RAPORT

Pogarda

Egzekucja skazanego za poczwórne zabójstwo. Nie przyznawał się do winy

Egzekucja w Missouri była piątą w USA w tym roku (fot. Shutterstock; Police)
Egzekucja w Missouri była piątą w USA w tym roku (fot. Shutterstock; Police)

Najnowsze

Popularne

W stanowym więzieniu w Bonne Terre w Missouri wykonano egzekucję na 58-letnim Raheemie Taylorze. Skazany za zabicie swojej dziewczyny i trójki jej małych dzieci twierdził, że był niewinny.

Przed zmianą płci zgwałciła i zamordowała byłą dziewczynę. „Jestem kochającą osobą”

Stan Missouri przeprowadził we wtorek w nocy, za pomocą zastrzyku, pierwszą w USA egzekucję osoby otwarcie transseksualnej. Amber McLaughlin...

zobacz więcej

W cytowanym przez AP oświadczeniu Taylor pisał, że muzułmanie nie umierają, ale „żyją wiecznie w sercach naszych rodzin i przyjaciół”. 


„Śmierć nie jest twoim wrogiem, jest twoim przeznaczeniem. Cieszę się na jej spotkanie. Pokój!” – konkludował. 


Mężczyzna utrzymywał, że był w Kalifornii, kiedy Angela Rowe, jej 10-letnia córka Alexus Conley, 6-letnia córka AcQreya Conley i 5-letni syn Tyrese Conley zostali zabici w 2004 roku. W jego obronie stanęło kilkadziesiąt ugrupowań zajmujących się prawami obywatelskimi i religijnymi oraz Midwest Innocence Project zabiegający o uniewinnienie i uwolnienie niesłusznie skazanych osób. 


Odrzucony wniosek  


Władze nie dały wiary twierdzeniom Taylora. Prokurator okręgowy hrabstwa Louis, demokrata Wesley Bell, nie zgodził się na wniosek więźnia o ponowne przesłuchanie przed sędzią. 


„Nie ma faktów, które potwierdzałyby wiarygodny przypadek niewinności” – uzasadniał republikański gubernator Mike Parson, który odmówił ułaskawienia skazanego. Sąd Najwyższy Missouri odrzucił wniosek o wstrzymanie egzekucji. We wtorek interwencji odmówił z kolei Sąd Najwyższy USA. 


Egzekucja w Missouri była piątą w USA w tym roku. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej