RAPORT

Pogarda

Lekarz szefa cosa nostry aresztowany

Zatrzymano lekarza szefa cosa nostry (fot. Carabinieri)
Zatrzymano lekarza szefa cosa nostry (fot. Carabinieri)

Najnowsze

Popularne

Karabinierzy aresztowali Alfonso Tumbarellę, lekarza szefa mafii cosa nostra pod zarzutem współudziału w przestępstwie o charakterze mafijnym i składania fałszywych zeznań. Wcześniej 70-letni medyk mówił, że nie znał prawdziwej tożsamości Matteo Messiny Denaro, który posługiwał się innym nazwiskiem.

Kochanki szefa mafii. „Nie wiedziałam, kim jest”

Spotykałam się z nim, ale nie wiedziałam, kim jest – powiedziała karabinierom jedna z kochanek aresztowanego 19 stycznia Matteo Messiny Denaro,...

zobacz więcej

Lekarz z miejscowości Campobello di Mazara, który leczył bossa mafii Matteo Messinę Denaro, został aresztowany we wtorek po południu. Alfonso Tumbarello początkowo zeznawał, że nie znał tożsamości pacjenta, który w celu otrzymania recept podawał się za geometrę Andreę Bonafede. Mężczyzna ten również został zatrzymany dwa tygodnie temu pod zarzutem powiązań mafijnych.

 

Zarzut wobec Tumbarelli dotyczy celowej pomocy Messinie Denaro podczas ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości. Lekarz od grudnia 2020 roku przepisał co najmniej 95 recept na lekarstwa i 43 skierowania na badania na nazwisko „Andrea Bonafede”, chociaż, jak twierdzą śledczy, wiedział, że skorzysta z nich szef cosa nostry.

 

Zdaniem sędziego śledczego, Tumbarello miał swój udział w ukrywaniu bossa mafii przez ponad dwa lata. Stan zdrowia Messiny Denaro miał się wtedy pogorszył na tyle, że leczenie mogłoby go narazić na znalezienie i aresztowanie.

 

Czytaj także: Szef cosa nostry tuż przed aresztowaniem

 

Sędzia śledczy Alfredo Montalto stwierdził, że Alfonso Tumbarello zapewnił szefowi mafii warunki, aby mógł się ukrywać „w Campobello di Mazara, w sercu okręgu mafijnego z miasta Castelvetrano, gdzie Messina Denaro mógł się leczyć »w swoim domu«, unikając oddalenia się od terytorium, co osłabiłoby też rolę przywódcy cosa nostry”. Jak podkreślił sędzia Montalto, emerytowany lekarz świadomie pomógł i wzmocnił całą organizację mafijną.


Czytaj także: Szef Cosa Nostry zarabiał na odnawialnych źródłach energii


Szef cosa nostry został aresztowany 16 stycznia w Palermo. Obecnie przebywa w więzieniu Costarelle w mieście l'Aquila. Ma on tam zostać poddany chemioterapii. Od ponad roku walczy z rakiem. Messina Denaro znajduje się w celi liczącej nieco ponad 10 mkw. Na ścianie jest zamontowana kamera monitoringu, która śledzi każdy jego krok. Policjanci analizują zarejestrowane zdjęcia. Aresztowany ma całkowity zakaz spotkań.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej