RAPORT

Pogarda

MSZ: Będziemy walczyć o uwolnienie Poczobuta

Najnowsze

Popularne

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina poinformował, że do resortu został wezwany chargé d'affaires Ambasady Republiki Białorusi w Polsce. – Po to, aby przekazać mu nasze stanowisko wobec hańbiącej decyzji „sądu” w Grodnie, który skazał na osiem lat kolonii karnej Andrzeja Poczobuta – powiedział rzecznik MSZ.

Andrzej Poczobut skazany. Osiem lat więzienia dla opozycjonisty

Dzisiaj w sądzie obwodowym w Grodnie został ogłoszony wyrok w sprawie działacza polskiej mniejszości Andrzeja Poczobuta. – To jest zemsta...

zobacz więcej

Jasina wyjaśnił, że do MSZ wezwany został Aleksander Czasnouski – chargé d'affaires Ambasady Republiki Białorusi w Polsce. 


– Przekazaliśmy mu nasze stanowisko, że tego wyroku nie uważamy za sprawiedliwy, że traktowanie Andrzeja Poczobuta i w ogóle Polaków na Białorusi i wszystkich ludzi zaangażowanych w proces walki o wolność tego państwa jest na Białorusi haniebne – mówił rzecznik MSZ. 


Jasina powiedział, że chargé d'affaires odpowiedział to co zwykle – że na Białorusi nie ma prześladowania Polaków za to, że są Polakami. 
– Będziemy nadal kontynuować każde działanie zgodne z prawem, które może doprowadzić do zwolnienia tego wielkiego człowieka z więzienia – zapewnił Łukasz Jasina. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej