RAPORT

Pogarda

Niemiecka policja poszukuje 30-letniej Wietnamki. Rozprowadzała papierosy podrabiane w Polsce

Polskie fabryki podrabianych papierosów zaopatrują wiele gangów z zachodniej Europie (fot. CBŚP, zdjęcie ilustracyjne)
Polskie fabryki podrabianych papierosów zaopatrują wiele gangów z zachodniej Europie (fot. CBŚP, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Niemieckie służby poszukują 30-letniej Wietnamki, która miała kierować siecią dystrybucji nielegalnych papierosów na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii. Azjaci zaopatrywali się w towar u polskich gangów tytoniowych. W ciągu dziewięciu miesięcy wietnamska siatka sprzedała blisko 300 tys. paczek podrobionych papierosów.

Służby przejęły prawie milion papierosów schowanych w pudełkach po proszku do prania

Prawie milion sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, wartych ponad 700 tys. zł, przejęli funkcjonariusze CBŚP, SG i KAS. Do sprawy zatrzymano...

zobacz więcej

Na zlecenie berlińskiej prokuratury funkcjonariusze biura celnego Berlin-Brandenburgia uderzyli dzisiaj rano w wietnamską organizacją dystrybuującą nielegalne papierosy na terenie Rathenow, Premnitz i Herten (Nadrenia Północna-Westfalia). W operacji wzięło udział ponad 130 funkcjonariuszy.

 

Celnicy zatrzymali osiem osób i zabezpieczyli m.in. luksusowe samochody, ponad 100 tys. euro w gotówce oraz dziesiątki telefonów komórkowych. Śledczy zebrali dowody, że azjatycka organizacja przestępcza sprzedała od marca 2022 r. blisko 300 tys. nielegalnych paczek papierosów. Wietnamczycy zaopatrywali się w towar w fabrykach podrabianych wyrobów tytoniowych działających w Polsce. Papierosy oferowane były jako pochodzące z przemytu, a nie podróbki niespełniające żadnych norm. 

Zaopatrywał gangi w tytoń. Skarb Państwa stracił przez niego co najmniej 281 mln zł

Ponad rok ukrywał się 60-letni mężczyzna, który pozorując obrót między państwami unijnymi sprowadził do Polski setki ton tytoniu. Z ustaleń...

zobacz więcej

Milion w dziewięć miesięcy

 

Niemieccy śledczy ustalili, że na czele wietnamskiej siatki stała 30-letnia kobieta, która jest wciąż poszukiwana. „Samodzielnie organizowała dostawy papierosów z Polski i kontrolowała ich dystrybucję w Rathenow i Premnitz. Ponadto kontrolowała wiele nielegalnych punktów, które podnajmowała mniejszym sprzedawcom” – poinformował Urząd Celny Berlin-Brandenburgia.

 

Wiadomo, że 30-letnia szefowa szajki początkowo operowała z Rathenow. Jednak w kwietniu 2022 r. przeniosła się wraz z 53-letnim partnerem do Herten. Tam otworzyła azjatycką restaurację mającą być przykrywką dla nielegalnych operacji papierosowych.

 

Według niemieckich śledczych, straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosły co najmniej milion euro. Co najmniej tyle samo zarobiła wietnamska siatka.

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej