RAPORT

Pogarda

Diesel tanieje, a benzyna i LPG? Analitycy o cenach na stacjach paliw

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się województwo łódzkie – wskazują analitycy (fot. Shutterstock)
Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się województwo łódzkie – wskazują analitycy (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

W tym tygodniu na stacjach benzynowych tanieje olej napędowy, spadła też cena autogazu - informują w środę analitycy e-petrol.pl. Jak dodają, w bieżącym tygodniu bez zmian jedynie ceny benzyny.

Większość Polaków chce, żeby państwo wpływało na ceny paliw [SONDAŻ]

57,6 proc. badanych twierdzi, że państwo powinno wpływać na ceny paliw, 57,3 proc. uznało, że na ceny energii elektrycznej, a 55,1 proc. na gaz –...

zobacz więcej

Jak przypomnieli w środowym komentarzu analitycy e-petrol, obniżki zapowiedział Orlen, ale ceny diesla spadają także u konkurencji. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował we wtorek na Twitterze, że Grupa Orlen obniżyła cenę o 20 groszy za litr oleju napędowego na swoich stacjach. 

  

Obniżki cen diesla widoczne na stacjach 

 

Analitycy dodali, że w związku z ostatnimi obniżkami hurtowych cen diesla również jego średnia ogólnopolska cena na stacjach spadła o 11 groszy.  

 

Po 5 tygodniach podwyżek potaniał także autogaz, za którego litr kierowcy płacą o 2 grosze mniej niż na koniec stycznia – tj. 3,23 zł. 

Stabilne pozostają natomiast ceny benzyny 95-oktanowej – jej litr, podobnie jak przed tygodniem, kosztuje 6,68 zł. 

  

W którym województwie najtańsze paliwo? 

 

Według e-petrol, na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo łódzkie, gdzie odnotowano najbardziej atrakcyjne ceny Pb95 i za autogaz: 6,61 i 3,19 zł/l (identyczna cena autogazu obowiązuje też w Wielkopolsce). Diesel z ceną 7,43 zł/l jest najtańszy w województwie świętokrzyskim. 

  

Aktualnie to Lubelszczyzna jest tym regionem, w którym najwięcej kosztuje benzyna 95-oktanowa: 6,75 zł/l. Na Mazowszu najdroższy jest olej napędowy – jego średnia cena wynosi tam 7,64 zł/l. Natomiast w Małopolsce i na Podlasiu zarejestrowaliśmy najwyższe ceny autogazu, sprzedawanego w tych częściach Polski średnio po 3,28 zł/l – podał portal. 

 

Zobacz także: Jaka wysokość kredytów? Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła decyzję

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej