RAPORT

Pogarda

Jaka wysokość kredytów? Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła decyzję

To kolejny miesiąc bez podwyżki (fot. PAP/Paweł Supernak)
To kolejny miesiąc bez podwyżki (fot. PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła w środę stóp procentowych – poinformowała RPP. To piąty z rzędu miesiąc bez zmian w tej kwestii.

Glapiński o postkomunistach: byłem w Solidarności, a Rosati I sekretarzem

Adam Glapiński na czwartkowej konferencji odniósł się krótko do sporu na linii Warszawa-Bruksela. Podkreślił, że istotna część przedstawicieli...

zobacz więcej

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę dwudniowym posiedzeniu nie zmieniła stóp procentowych. Tym samym główna stopa NBP, referencyjna, pozostała na poziomie 6,75 proc., stopa lombardowa utrzymana została na poziomie 7,25 proc., a stopa depozytowa nadal wynosi 6,25 proc. Stopa redyskontowa weksli to nadal 6,8 proc. a stopa dyskontowa weksli – 6,85 proc.


To piąty miesiąc z rzędu bez decyzji o zmianie stóp procentowych. Ostatnia zmiana – podwyżka – miała miejsce we wrześniu 2022 r. Wprawdzie RPP nie ogłosiła, że cykl podwyżek stóp został zakończony, jednak zdaniem ekonomistów więcej podwyżek stóp procentowych już nie będzie.


– W tym cyklu już podwyżek nie będzie, następnym ruchem będzie obniżka stóp – powiedział PAP ekonomista Banku Pekao Piotr Bartkiewicz.


Czytaj więcej: Prezes NBP: w Polsce bardzo mocno odczujemy hamowanie gospodarki

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej