RAPORT

Pogarda

Szef MON: Wyrusza misja wojskowa. Wzmacniamy naszą solidarność sojuszniczą z Turcją [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Wojskowa misja medyczna rozpocznie dzisiaj swoją działalność w Turcji i będzie nieść pomoc ofiarom trzęsienia ziemi; w ten sposób wzmacniamy naszą solidarność sojuszniczą z Turcją – powiedział w środę wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Śmiertelne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Rośnie liczba ofiar. Polacy uratowali 10. osobę [WIDEO]

Liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii przekroczyło 8600 osób – podały w środę rano służby...

zobacz więcej

Trzęsienie ziemi o sile 7,8 w skali Richtera wstrząsnęło w poniedziałek wczesnym rankiem obszarem na pograniczu Turcji i Syrii. Kolejne wstrząsy o sile 7,5 stopnia wystąpiły ponownie na tym samym obszarze w południe. Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi przekroczyła 11 tys. 

 

Szef MON przypomniał na briefingu prasowym, że jeszcze w środę lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni z Wojskowego Szpitala Polowego z Wrocławia udadzą się do Turcji, by nieść pomoc ofiarom trzęsienia ziemi. Jak mówił, są to doświadczeni medycy, którzy uczestniczyli w misjach medycznych m.in. w Lombardii i Chicago podczas pandemii koronawirusa. 

 

Błaszczak przekazał, że polscy medycy od czwartkowego poranka będą gotowi, żeby rozstawić szpital polowy; jego miejsce zostanie wskazane przez tureckie służby. 

 

– To nasz wkład. Obok misji złożonej z pracowników z Państwowej Straży Pożarnej, obok misji medycznej, misja wojskowa. Wojskowa misja medyczna rozpocznie dzisiaj swoją działalność w Turcji (...). W ten sposób wzmacniamy naszą solidarność sojuszniczą z Turcją – powiedział Błaszczak. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej