RAPORT

Pogarda

Matka skazana za śmiertelny wypadek spowodowany przez 15-letnią córkę

Wyrok jest nieprawomocny (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Wyrok jest nieprawomocny (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

Na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata skazał Sąd Rejonowy w Nysie Annę T., która pozwoliła prowadzić samochód swojej 15-letniej córce. Siedząca za kierownicą samochodu dziewczyna śmiertelnie potrąciła pieszą. Wyrok jest nieprawomocny.

Dwuletnia dziewczynka mieszkała z mamą w namiocie. Dziecko trafiło do szpitala

Policjanci z Przymorza zatrzymali 24-letnią kobietę, która w lesie w Gdańsku Zaspie mieszkała w namiocie ze swoją dwuletnią córką. Dziecko było w...

zobacz więcej

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło dwa lata temu w Kopernikach pod Nysą, na terenie miejscowej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej.


Jak ustalono w trakcie procesu, poszkodowana wyszła z pracy na plac, gdzie czekała na nią córka z małym dzieckiem w wózku. Gdy cała trójka szła wewnętrzną drogą, na teren zakładu nagle wjechał osobowy ford C Max, za kierownicą którego siedziała 15-latka.


Dziewczyna nie potrafiła zapanować nad pojazdem; uderzył w 54-letnią Dorotę D. Kobieta zginęła na miejscu. Jej córka zdążyła odepchnąć wózek z dzieckiem i odskoczyć od samochodu.


Okazało się, że siedząca na miejscu pasażera Anna T. pozwoliła swojej 15-letniej córce prowadzić auto, by nauczyła się jeździć. Nastolatka trafia przed sąd rodzinny, który zobowiązał ją do pracy w wolontariacie i oddał pod nadzór kuratora.


Sąd Rejonowy w Nysie uznał Annę T. za winną złamania zasad ruchu drogowego i nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku. Za ten czyn wymierzył podsądnej karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.


Kobieta ma także wypłacić rodzinie pokrzywdzonej ponad 50 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok jest nieprawomocny. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej