RAPORT

Pogarda

„Czołgowe harakiri”. Niemiecka Lewica boi się Rosji

Dietmar Bartsch jest przeciwny wysyłaniu niemieckich czołgów na Ukrainę (fot. C.Bilan/Pool/Getty Images, PAP/EPA/F.Vogel)
Dietmar Bartsch jest przeciwny wysyłaniu niemieckich czołgów na Ukrainę (fot. C.Bilan/Pool/Getty Images, PAP/EPA/F.Vogel)

Najnowsze

Popularne

Lider frakcji parlamentarnej opozycyjnej Lewicy Dietmar Bartsch skrytykował decyzję rządu Niemiec o zezwoleniu na eksport do 178 czołgów Leopard 1A5 na Ukrainę. W wywiadzie dla agencji dpa nazwał decyzję „czołgowym harakiri”, którym „rząd zmienia Niemcy w stronę w wojnie” z Rosją.

Szef MON w Kijowie: Polska już szkoli Ukraińców z obsługi czołgów Leopard

Polska przystąpiła już do szkolenia ukraińskich żołnierzy, ucząc ich obsługi czołgów Leopard – oświadczył w piątek w Kijowie wicepremier, minister...

zobacz więcej

„Ich czołgowe harakiri wkracza w coraz nowe wymiary” – ocenił Bartsch decyzję rządu o zezwoleniu na eksport czołgów.


Część dostaw dla Ukrainy ma być realizowana jeszcze w 2024 r., „do tego czasu pokój powinien być już dawno osiągnięty” – uważa polityk Lewicy. Dodał, że jest to niezwykle niebezpieczne.


Resorty gospodarki i obrony RFN poinformowały we wtorek, że ministerstwo gospodarki zatwierdziło eksport na Ukrainę do 178 czołgów Leopard 1A5. To, ile czołgów Leopard 1A5 zostanie faktycznie dostarczonych Ukrainie, zależy od wymaganych prac remontowych.


Zobacz także: Niemiecki minister obrony: Kijów otrzyma 100 czołgów Leopard 1A5

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej