RAPORT

Pogarda

Ukradł kilkadziesiąt kilogramów kawy. Zuchwały Mołdawianin w rękach policji

Teraz grozi mu 5 lat więzienia (fot. policja.pl)
Teraz grozi mu 5 lat więzienia (fot. policja.pl)

Najnowsze

Popularne

Do pięciu lat więzienia grozi 24-letniemu obywatelowi Mołdawii, który w markecie w Śmiglu (woj. wielkopolskie) ukradł kilkadziesiąt opakowań kawy o łącznej wadze blisko 25 kg. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej, kiedy przekroczył dozwoloną prędkość.

Ponad trzy tony narkotyków dryfowało po Pacyfiku. Policja przejęła przesyłkę

Niecodzienne znalezisko padło łupem nowozelandzkiej policji. Przejęła ona 3,2 tony kokainy, którą na pływającym punkcie tranzytowym międzynarodowym...

zobacz więcej

Jak poinformował asp. Jarosław Lemański z KPP w Kościanie, do kradzieży doszło kilka dni temu w Śmiglu na terenie jednego z marketów. Nieznany mężczyzna zapakował do dużej torby 59 opakowań kawy o łącznej wadze blisko 25 kg i wartości niemal 2 tys. zł, a następnie opuścił sklep, nie płacąc za nie. 

  

Kilka godzin później w Kościanie na ul. Gostyńskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli pojazd marki Dacia, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 21 km/h. 

  

– Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym, lecz policjanci nie zakończyli na tym swoich czynności. Ich uwagę przykuły przedmioty ukryte pod kurtkami, znajdujące się na tylnym siedzeniu samochodu. Po ich sprawdzeniu ujawnili bardzo dużą ilość kawy, która mogła pochodzić z kradzieży dokonanej kilka godzin wcześniej w Śmiglu – podkreślił Lemański. 

  

Dodał, że łącznie w trakcie przeszukania zabezpieczone zostało 189 opakowań kawy o łącznej wadze 93 kg, a także pięć dużych opakowań kapsułek do zmywarek. 

– 24-latek nie potrafił wytłumaczyć policjantom ich pochodzenia, nie miał żadnego dowodu zakupu tych towarów, a jego rysopis odpowiadał rysopisowi sprawcy kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kościańskiej komendy. Wykonane dalsze czynności śledcze, pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży, dokonanej w Śmiglu w dniu zatrzymania, kiedy to wyniósł ze sklepu kilkadziesiąt opakowań kawy o wartości ponad 1 tys. 923 zł – wskazał Lemański. 

  

24-latkowi grozi do pięciu lat więzienia. Lemański wskazał, że sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty. Policjanci wciąż ustalają inne sklepy, z których dokonano kradzieży. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej