RAPORT

Pogarda

„Utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy”. Policja ujęła sprawcę

Sprawcą okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Czerwonak (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Sprawcą okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Czerwonak (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Policjanci z Czerwonaka ustalili i zatrzymali sprawcę dewastacji kościoła w Koziegłowach – poinformował kom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. 41-letni mężczyzna usłyszał zarzuty obrazy uczuć religijnych, zniszczenia mienia oraz kradzieży lichtarzy.

Dewastacja drzwi kościoła w Warszawie. Policja szuka sprawcy

Stołeczni policjanci ustalają, kto jest sprawcą dewastacji drzwi kościoła św. Zofii Barat na warszawskim Ursynowie. Na drzwiach świątyni żółtą...

zobacz więcej

Do dewastacji kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w podpoznańskich Koziegłowach doszło 27 stycznia. Jak informowała wówczas policja, nieznany sprawca wszedł do kościoła bocznym wejściem, następnie poprzewracał figury i wyposażenie wewnątrz kościoła.


Lokalne media podawały, że „sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraże” (wideo pod tekstem).


W środę kom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji poinformował, że policjantom udało się zatrzymać sprawcę dewastacji.


– Policjanci z Czerwonaka ustalili i zatrzymali sprawcę. To 41-letni mieszkaniec gminy Czerwonak – powiedział. Dodał, że do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałek.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące obrazy uczuć religijnych, zniszczenia mienia oraz kradzieży lichtarzy – dodał. Wskazał, że skradzionych przedmiotów jeszcze nie udało się odzyskać.


Święcichowski podkreślił, że mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do pięciu lat więzienia; został objęty dozorem policyjnym.

Zobacz także: Zdewastowano kieleckie kapliczki. „To było miejsce martyrologii”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej