RAPORT

Pogarda

Nie żyje Leszek Pniaczek. Aktor z „Klanu” miał 59 lat

Leszek Pniaczek (fot. FB/Leszek Pniaczek)
Leszek Pniaczek (fot. FB/Leszek Pniaczek)

Najnowsze

Popularne

7 lutego 2023 r. zmarł Leszek Pniaczek. Telewidzowie znali go m.in. z cyklu „Spotkanie z balladą” i „Klanu”. Aktor miał 59 lat.

Nie żyje aktor Wojciech Walasik

Nie żyje aktor teatralny i filmowy Wojciech Walasik – poinformowała Akademia Muzyczna w Łodzi, której artysta był w przeszłości wykładowcą. Miał 60...

zobacz więcej

O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich. „Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł aktor, reżyser – Leszek Pniaczek. Miał 59 lat” – napisano. 

 

„Aktor scen teatrów krakowskich, wieloletni dyrektor Domu Kultury w Dobczycach, instruktor teatralny, założyciel Teatru im. Kard. Karola Wojtyły w Myślenicach i niezapomniany Toporek ze »Spotkań z balladą«” – dodano w komunikacie. 

 

Pniaczek był znany telewidzom z takich produkcji jak: „Opowieść o Józefie Szwejku i jego drodze na front”, „Przygody dobrego wojaka Szwejka”, „Klan”, „Majka” i „Spotkania z Balladą”. W cyklu z Kopydłowa wcielał się w niezapomnianego Toporka. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej