RAPORT

Pogarda

Preferencyjne kredyty dla rolników. Wicepremier podał szczegóły

Najnowsze

Popularne

Pożyczkę do 300 tys. zł bez zabezpieczeń na pięć lat będzie mógł otrzymać polski rolnik w ramach preferencyjnego kredytu PKO BP – powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Pracujemy nad tym, żeby wspierać polską wieś; jest ona polskim skarbem narodowym – dodał.

Dofinansowanie do zielonej energii. Można już składać wnioski [WIDEO]

zobacz więcej

– Bezpieczeństwo żywnościowe dzisiaj mamy dzięki polskiej wsi. Wiele krajów nam tego zazdrości, również tego, że polskie rolnictwo jest rolnictwem ekologicznym i słynie z tego na rynkach. Polska żywność jest poszukiwana na rynkach światowych – powiedział Sasin w programie „Kwadrans Polityczny” TVP1. 

  

Zapewnił, że rozwiązań dla polskiej wsi jest bardzo wiele. Dodał, że jego resort w tej sprawie współpracuje z ministerstwem rolnictwa, „chociażby w zakresie obniżenia cen nawozów; to się udało”. 

  

Sasin poinformował, że na wspólnej konferencji z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Henrykiem Kowalczykiem zostanie zaprezentowane kolejne rozwiązanie dla rolników. 

  

Kredyt dla rolnika. Minister o preferencyjnych warunkach


– Dzisiaj będziemy mówić o preferencyjnych kredytach dla rolników. To jest oferta banku PKO BP, największego polskiego banku państwowego, który proponuje rolnikom kredyt w wysokości 300 tys. zł nawet na pięć lat, bez żadnych zabezpieczeń i na dowolny cel, który będzie służył produkcji rolnej. To może być zarówno zakup nawozów, materiału siewnego, sprzętu, wszystkiego tego, co jest potrzebne do prowadzenia gospodarstwa – powiedział Sasin. 

Światowy Dzień Mokradeł. W Polsce mamy te najcenniejsze

„Już czas na przywrócenie mokradeł” to tegoroczne hasło obchodzonego 2 lutego Światowego Dnia Mokradeł. Przypominają o tym Generalna Dyrekcja...

zobacz więcej

Jak dodał, w przypadku zabezpieczeń, może to być kwota 500 tys. zł. – Ale 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń. To bardzo atrakcyjna oferta kierowana właśnie do mieszkańców polskiej wsi – wskazał. Podkreślił, że często problemem jest uzyskanie przez rolnika płynności finansowej. 

 

– Produkcja rolna ma tę swoją specyfikę, że te wpływy do kasy rolnika nie są stałe, tylko są cykliczne. Ta oferta finansowa ma dać pewien bufor właśnie posiadania takich wypłacalności przez cały okres, przez cały rok. Będziemy dalej nad tym pracować, bo Polska wieś jest dla nas niezwykle ważna. Jest ważna dla Polski – zapewnił Sasin. 

  

PKO Bank Polski poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty pożyczki dla rolników, na dowolny cel, do 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń. Harmonogram spłat jest dostosowany do specyfiki produkcji rolnej. 

„Rolnik może otrzymać pożyczkę do 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń, nawet na 5 lat. W przypadku przedstawienia zabezpieczeń rzeczowych, kwota pożyczki może wzrosnąć do 500 tys. zł. Co ważne, istnieje możliwość indywidualnego dostosowania harmonogramu spłaty rat do specyfiki produkcji rolnej. Pożyczkę można otrzymać w prosty sposób, bez zbędnych formalności, a pieniądze przeznaczyć na dowolny cel np. na zakup nawozów, środków ochrony roślin, materiału siewnego czy paliwa – bez okazywania faktur” – przekazał bank. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej