RAPORT

Pogarda

Mińsk Mazowiecki. Policja zatrzymała złodzieja, który ukradł czołg

To czołg kolekcjonerski (fot. KPP Mińsk Mazowiecki)
To czołg kolekcjonerski (fot. KPP Mińsk Mazowiecki)

Najnowsze

Popularne

Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego podejrzanego o kradzież kolekcjonerskiego czołgu o wartości 3,6 tys. zł. Przedmiot wrócił już do właściciela. Jest dla niego niezwykle cenny.

Niszczał w wodzie kilkadziesiąt lat. Pasjonaci odbudowali słynny pojazd [WIDEO]

zobacz więcej

Sierż. szt. Patryk Wiśniewski przekazał, że ostatniego dnia stycznia na komendę w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży. 

 

46-letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki zgłosił kradzież nietypowego przedmiotu, czołgu kolekcjonerskiego.


Dla zgłaszającego przedmiot miał niezwykle wysoką wartość sentymentalną, ale także i materialną. Wartość skradzionego czołgu wynosiła 3,6 tys. zł – wyjaśnia policjant. 

 

Mężczyzna, któremu skradziono czołg twierdził, że przedmiot zaginął po pracach remontowych, które odbywały się u niego w domu. Dodał, że w sprawę może być zamieszany mężczyzna, który pomagał mu przy remoncie. 

 

– Kryminalni już następnego dnia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Policjanci odzyskali także skradziony czołg, który został ukryty w budynku gospodarczym na posesji zatrzymanego. Zabezpieczony przedmiot wrócił już do wdzięcznego właściciela, dla którego był niezwykle ważny – dodaje policjant. 

  

Mężczyzna przyznał się do dokonania kradzieży. 41-latek dobrowolnie poddał się karze za popełnione przestępstwo. W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej